Szczecin: Zimowe schronienie dla bezdomnych zwierzaków. Kocie domki trafiły do TOZ!

0
Zimowe schronienie dla bezdomnych zwierzaków. Kocie domki trafiły do TOZ!
fot. PFP

Ocieplane budki to dla wielu kotów szansa na przetrwanie zimy. Wiesz, gdzie są najbardziej potrzebne? Zgłoś się do Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Szczecinie!

Zbliżająca się zima to ciężki czas dla zwierząt wolnożyjących. Wiele z nich nie jest w stanie przetrwać mrozów. Na szczęście z pomocą często przychodzą ludzie, którzy w tym trudnym okresie dokarmiają i zapewniają schronienie bezdomnym czworonogom.

Na nietypowy pomysł integracji w czasie szkolenia wpadli pracownicy Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości. Postanowili połączyć przyjemne z pożytecznym i wspólnie wykonać kocie domki, które pozwolą zwierzakom na ogrzanie się w chłodniejsze dni.

Budki są wykonane z drewna i ocieplone styropianem. Większość z nich trafiło do Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Szczecinie, ale kilka znalazło się też w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie.

Zbliża się trudny czas dla zwierząt, bo zimą zawsze jest więcej interwencji, a co za tym idzie również potrzeby zwierząt są większe. Taki prezent dla wolnożyjących kotów to świetna sprawa. Kocie domki są bardzo przydatne zimą, chronią koty przed chłodem. Ustawiamy je zwykle na podwórkach, na których znajdują się kocie siedliska. Budki pomagają utrzymać porządek dookoła siedlisk– mówią przedstawiciele TOZ.

Wiesz, gdzie kocie domki są najbardziej potrzebne? Zgłoś się do Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Szczecinie!

Polecamy także:

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię