Szczecin: Modernizują najbardziej zniszczoną drogę w mieście

0

Od środy, 22 września, trwają prace związane z wymianą nakładki asfaltowej na ul. Szczawiowej. Zdaniem wielu kierowców to najbardziej zaniedbana ulica w Szczecinie. Po lipcowych ulewach zamieniła się w rzekę, a na domiar złego podtopienie uszkodziło ją jeszcze bardziej.

Szczecin: Modernizują najbardziej zniszczoną drogę w mieście

Ulica Szczawiowa łączy ulicę Krygiera z centrum miasta, poprzez ulicę Tama Pomorzańska. Często kierowcy aby ominąć korki, wybierają ją jako alternatywną trasę wyjazdu z miasta. Niestety, dotychczas ulica Szczawiowa to prawdziwe przekleństwo kierowców. Liczne wyrwy i koleiny sprawiają, że przejazd przypomina prawdziwy tor przeszkód. Do tego kilka tygodni temu ulica zamieniła się w rzekę i przez kilkanaście dni była zamknięta dla ruchu pojazdów.

O stanie technicznym ulicy Szczawiowej i o podtopieniach pisaliśmy TU  oraz TU

Prace na Szczawiowej, na odcinku od wiaduktu kolejowego do ul. Bydgoskiej potrwają 1,5 tygodnia. Ulica będzie przejezdna, ale kierowcy muszą zachować ostrożność. Większość prac wykonana zostanie w nocy, a przeprowadzi je firma Strabag w ramach umowy na bieżące utrzymanie.

W ramach prac wykonane zostanie frezowanie nawierzchni, regulacja infrastruktury podziemnej, ułożenie warstwy wiążącej siatki szklano-węglowej, która pozwoli na dłuższe użytkowanie nawierzchni i zminimalizuje jej pęknięcia oraz warstwy ścieralnej – informuje Hanna Pieczyńska z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego.

Polecamy także:
Szczecin: Szkoła z nowym boiskiem
Chojna: W pobliżu tartaku pożar!!
Świnoujście: Wyspiarka zakończyła drążenie tunelu [FILM]

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię