„Księga Strachów – Śladami Pana Samochodzika” to wciągająca produkcja, dzięki której wybierzemy się w podróż po najciekawszych miejscach Pojezierza Myśliborskiego. Możesz także osobiście uczestniczyć w procesie tworzenia filmu i wcielić się w rolę narratora!
„Pan Samochodzik” to seria powieści dla młodzieży, która przyniosła największy rozgłos znanemu pisarzowi Zbigniewowi Nienackiemu. Opowiada przygodach historyka sztuki i pasjonata tajemniczych historii. Akcja „Księgi strachów” rozgrywa się na Pojezierzu Myśliborskim. Wpływ na wybór scenerii na pewno miały walory przyrodniczo-turystyczne regionu, które docenił autor – miłośnik natury.
Tytułowy Pan Samochodzik w sierpniu 1965 roku przebywa nad jeziorem Jasień, gdzie od harcerzy słyszy o zabawie zwanej „księga strachów”. Podczas pobytu na obozie odwiedzali w nocy miejsca, w których rzekomo straszy. Detektyw zaczyna zauważać związek z zaginionym pamiętnikiem oficera armii hitlerowskiej – Konrada von Haubitza.
W filmie „Księga Strachów – Śladami Pana Samochodzika” wybieramy się w pasjonującą podróż w poszukiwaniu skarbów rodziny von Haubitz. Odwiedzimy m.in. Chojnę, Cedynię, Moryń, Myślibórz, Trzcińsko-Zdrój, Chełm Dolny, Warnie, Dolsko, Lubiechów Górny, Dolsk czy Siekierki. W każdym z tych miejsc zwiedzamy najciekawsze miejsca i poznajemy ich historię. Seans będzie wspaniałą rozrywką dla całej rodziny oraz ciekawą lekcją historii dla każdego widza.
Poszukiwania narratora!
Twórcy filmu poszukują kobiety w wieku 20-30 lat, która wcieliłaby się w rolę narratora. Podstawowym wymaganiem jest dobra dykcja, a doświadczenie przed kamerą będzie dodatkowym atutem. Rolą narratora będzie wypowiadanie krótkich kwestii, które wprowadzają widzów w poszczególne sekwencje filmu.
Zdjęcia potrwają maksymalnie trzy dni w czerwcu, lipcu lub sierpniu. Osoba wybrana do roli narratora będzie miała zapewniony dojazd na miejsce (okolice Chojny/Myśliborza), nocleg w hotelu i wyżywienia. Za pracę przysługuje wynagrodzenie.
Więcej informacji po numerem telefonu: +48 608 505 303 lub za pośrednictwem e-mail: [email protected]
Polecamy także:
100 dni cierpienia, walki i chwały
Ciąg dalszy rozbudowy elektrowni Dolna Odra