To już koniec igrzysk paraolimpijskich. Polska zdobyła 25 medali

0
To już koniec igrzysk paraolimpijskich. Polska zdobyła 25 medali

Igrzyska paraolimpijskie dobiegły końca. Polacy zdobyli łącznie 25 medali, w tym siedem złotych, sześć srebrnych i dwanaście brązowych. Sukcesy osiągnęli również zawodnicy związani z naszym regionem!

Złote medale

Naszym rodakom – podobnie jak w przypadku igrzysk olimpijskich – najlepiej poszło w lekkoatletyce, choć osiągnęliśmy sukcesy także w tenisie stołowym. Na szczycie podium stanęli: Róża Kozakowska (rzut maczugą), Renata Śliwińska (pchnięcie kulą), Karolina Kucharczyk (skok w dal), Barbara Bieganowska (bieg na 1500 metrów) i Piotr Kosewicz (rzut dyskiem). Złoty medal przypadł również pingpongistom: Patrykowi Chojnowskiemu w singlu oraz Natalii Partyce i Karolinie Pęk w turnieju drużynowym.

Patryk Chojnowski jest zawodnikiem Klubu Sportowego Inwalidów (KSI) START Szczecin. To jego drugie paraolimpijskie zwycięstwo w karierze. Wcześniej triumfował w 2012 roku w Londynie. Ze szczecińskim klubem związana jest również Natalia Partyka – wielokrotna złota medalistka igrzysk paraolimpijskich. W tym roku nie zdobyła najwyższego odznaczenia w turnieju indywidualnym (przypadł jej brąz), jednak złoto wywalczyła w grze zespołowej z Karoliną Pęk.

Kibice docenili determinację

Nie wszystkim zawodnikom udało się stanąć na podium, choć niektórym zabrakło bardzo niewiele. Tak było w przypadku pochodzącej z Gryfina Joanny Oleksiuk, która zajęła czwarte miejsce w pchnięciu kulą. Mimo „porażki” zawodniczka otrzymała wiele komentarzy, w których wyrażano wsparcie i podziw.

Również pochodzący z naszego regionu wioślarze Jolanta Majka i Michał Gadowski zajęli 6. miejsce w finale mieszanych dwójek. Paraolimpijczykom nie dopisało szczęście, bowiem w ostatnim momencie zmieniono im tor na znacznie dla nich gorszy, ale ich ogromny wysiłek i determinację docenili kibice i przyjaciele.


Polecamy także:

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię