Trzecia w tym roku dostawa LNG dotarła do Świnoujścia

0
Trzecia w tym roku

Trzecia w tym roku i 116 w ogóle dostawa LNG dotarła dziś do Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu! Ważne jest, że tym razem ładunek ze skroplonym gazem ziemnym dotarł do Polski z USA. 95 mln. m3 gazu ziemnego po regazyfikacji dostarczył gazowiec Minerva Psara.

To trzecia w tym roku dostawa a tym samym pierwszy rejs tego metanowca. Do użytku trafił w styczniu tego roku. Po przejściu przez Pacyfik i Kanał Panamski, przyjął swój pierwszy komercyjny ładunek w Savannah, w stanie Georgia (USA). Po tym wyruszył z nim przez Atlantyk do gazoportu w Świnoujściu. Ważne jest, że metanowiec może pomieścić 173 400 m³ gazu, a jego długość całkowita – 294,90 m zaś szerokość 46,44 m.

W portfelu importowym PGNiG znajdują się obecnie kontrakty na zakup LNG od katarskiej firmy Qatargas oraz cztery kontrakty długoterminowe na zakup LNG. Gaz wyprodukowano w terminalach zlokalizowanych w USA. Kontrakty zawarto z Cheniere Energy, Venture Global LNG i Port Arthur LNG. Ponadto kontrakt z Cheniere realizowany jest od lipca 2019 r., a realizacja kolejnych umów z firmami ze Stanów Zjednoczonych ma się rozpocząć w latach 2022-2024.

POLECAMY TAKŻE:

- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię