Trzy dni długiego weekendu – trzy zatrzymania obywatelskie

0
Długi weekend majowy – popularna majówka – rządzi się własnymi prawami. Polacy grillują i bawią się, okraszając często imprezy procentami napojów wyskokowych. najważniejsze jest jednak to, by w całym szaleństwie nie stracić głowy i wciąż być odpowiedzialnym. O odpowiedzialności zapomniało troje nietrzeźwych kierowców.
W czasie trwania majówki na drogach powiatu gryfińskiego zatrzymano w ramach zatrzymania obywatelskiego, trzech kierowców, którzy zapomnieli o tym, że na podwójnym gazie prowadzić nie można. Pierwszego zatrzymania dokonano już 1. maja 2021 roku w godzinach wieczornych. W Żabnicy zatrzymany został kierowca motoroweru. Miał ponad 1,2 promila alkoholu.
3 maja, w godzinach popołudniowych, w Chojnie miało miejsce kolejne zatrzymanie. Tym razem kierowca samochodu osobowego – BMW miał we krwi bezmała 3 promile alkoholu. W toku prowadzonych czynności, policjanci ujawnili także fakt, iż zatrzymany, ze względu na swój stan zdrowia nie posiada odpowiednich uprawnień.
Tego samego dnia zatrzymano kolejnego kierowce. W Baniach, na stacji paliw pojawił się kolejny kierowca w stanie wskazującym. Mężczyźnie odebrano kluczyki do samochodu, w związku z czym oddalił się z miejsca na pieszo. Jakiś czas później doszło do jego zatrzymania, w czasie którego ujawniono, iż mężczyzna w wydychanym powietrzu ma aż 2,8 promila.
Przypominamy o tym, ze prowadzenie pod wpływem jest wyrazem skrajnej nieodpowiedzialności, za które grożą surowe sankcje.
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię