W szczecińskiej piekarni przy ul. Narutowicza doszło do zuchwałej kradzieży. Z lokalu zniknęła puszka, do której zbierano fundusze dla niepełnosprawnego dziecka. Zamontowane w pomieszczeniu kamery zarejestrowały młodego mężczyznę, który zabiera pojemnik z pieniędzmi.
W skradzionej puszce znajdowało się ok. 700 złotych. Fundusze te miały zostać przeznaczone na leczenie pięcioletniego Mikołaja Różańskiego z Goleniowa, który ma zespół Downa. Taka kwota pozwoliłaby rodzicom dziecka na opłacenie trzech lub czterech terapii, dających możliwość zrobienia kolejnych postępów w jego drodze do normalnego życia.
Sprawcę bulwersującej kradzieży poszukuje policja. Obecnie prowadzone jest dochodzenie, mające na celu ustalenie personaliów sprawcy. Dzięki nagraniom z monitoringu, zapewne prędzej czy później uda się go schwytać. Grozi mu do 5 lat więzienia.
Prowadzona jest również zbiórka internetowa dla Mikołaja. Cel określono na 20 000 złotych i udało się uzbierać już ponad połowę tej kwoty. Wesprzeć chłopca można W TYM MIEJSCU.
POLECAMY TAKŻE:
49 nowych policjantów zasiliło szeregi Zachodniopomorskiej Policji
Więźniowie dzięki nowoczesnej pracowni zdobędą zawód


















