2500 osób zaszczepiło się w majówkę. Akcja szczepień przedłużona !

0

Szczepienia w punkcie przy Jasnych Błoniach, przygotowanym w ramach akcji „Zaszczep się w majówkę” będzie działał do środy – poinformował 109. Szpital Wojskowy w Szczecinie. Placówka otrzymała ok. tysiąca dodatkowych dawek szczepionki Johnson&Johnson.

„Szczepienie preparatem Johnson&Johnson w naszym punkcie przy Jasnych Błoniach potrwa jeszcze dwa dni: we wtorek i w środę. I tak jak w trakcie majówki, zaszczepić się może każdy, kto posiada e-skierowanie. Niepotrzebna jest rejestracja, wystarczy dowód osobisty” – poinformował rzecznik 109. Szpitala Wojskowego w Szczecinie Marcin Górka.

Od soboty do poniedziałku medycy zaszczepili w punkcie 2,5 tys. osób.

„Pierwszego dnia zainteresowanie zaszczepieniem się było tak duże, że zamiast jednego zespołu, który szczepił w kontenerze na parkingu przychodni, uruchomiliśmy jeszcze kolejne dwa zespoły w gabinetach przychodni. W ten sposób czas oczekiwania z kilku godzin skrócił się do 20 minut” – podał Górka.

Dodał, że na szczepienie, oprócz mieszkańców regionu, przyszły także osoby z innych miast i Polacy mieszkający na stałe w Berlinie.

W dniu wczorajszym, w Święto Konstytucji 3 -go Maja jednodawkowym preparatem J&J zaszczepił się także wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki. Poinformował o tym na swoim profilu na Facebooku.

Punkt szczepień przeciw COVID-19 przy Jasnych Błoniach będzie działał w godz. 9-17.

POLECAMY TAKŻE

- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię