Region: Wstrzymane prace przy torze wodnym

0

Zima wstrzymała prace przy pogłębianiu toru wodnego Szczecin-Świnoujście. Mróz i kra lodowa skutecznie uniemożliwiły działania. W związku z tym wszystkie jednostki schroniły się w Porcie w Świnoujściu. Kruszenie ludu najwcześniej w przyszłym tygodniu, kiedy przyjdą temperatury plusowe.

Niestety, pomimo postoju tych ciekawych dla shiphunterów (fotografów-łowców statków) jednostek, stoją one w takich miejscach, że trudno im zrobić pokazowe zdjęcia.

Przypomnijmy, że prace czerpalno-refulacyjne trwają na torze wodnym i w portach w ramach dwóch projektów. Pierwszy, flagowy, to „Modernizacja toru wodnego Świnoujście – Szczecin do głębokości 12,5 metra”. Celem inwestycji jest zmiana parametrów toru wodnego (na długości około 62 km), tj. osiągnięcie głębokości 12,5 m. Rok 2021 przeznaczono na prace pogłębiarskie, a urobek uformuje wyspy na Zalewie Szczecińskim.

Przy okazji tego projektu prowadzone są również prace przy formowaniu wysp i ich obrzeży oraz modernizacja obiektów Bazy Oznakowania Nawigacyjnego w Szczecinie. W tym roku zrealizuje się prace wykończeniowo–instalacyjne oraz roboty związane z wykonaniem dróg, chodników, oświetlenia i zieleni. Inwestycja na terenie Bazy Oznakowania Nawigacyjnego w Szczecinie zakończy się w pierwszym półroczu 2022 roku.

Drugi projekt angażujący pogłębiarki to „Utrzymanie morskich dróg wodnych w rejonie ujścia Odry w latach 2019 – 2028”. W tym roku za blisko 15 milionów złotych wykona się prace takie jak utrzymanie pól refulacyjnych, prace czerpalno-refulacyjne na torze podejściowym do Świnoujścia i torze wodnym Świnoujście-Szczecin, budowa ostrogi na polu D, prace remontowe na ostrodze palisadowej w Karsiborze, remont I Bramy Torowej.

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię