Funkcjonariusze z pionu kryminalnego świdwińskiej policji w minionym tygodniu skupili się na działaniach związanych ze zwalczaniem przestępczości narkotykowej. Wytężona praca operacyjna doprowadziła do zatrzymania 4 mężczyzn oraz zabezpieczenia blisko 0,5 kilograma narkotyków.
Policjanci ze Świdwina i Połczyna-Zdroju dzięki działaniom operacyjnym weszli w posiadanie informacji dotyczących przestępczości narkotykowej. Wyselekcjonowano w sumie 4 osoby, co do których zachodziło podejrzenie popełniania przestępstw o tym charakterze. Jak się okazało przypuszczenia kryminalnych okazały się być słuszne. Podczas przeszukania mieszkań wytypowanych mężczyzn, znaleziono bowiem blisko 0,5 kilograma środków odurzających w postaci amfetaminy oraz marihuany.
– Działania zakończyły się 4 zatrzymaniami i cała czwórka trafiła do policyjnego aresztu. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanym mężczyznom zarzutów. Zatrzymani usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających, za co grozi 3 lata więzienia – poinformował Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Świdwinie st. asp. Katarzyna Kopacz.
Marihuana staje się coraz bardziej niebezpiecznym narkotykiem. Wśród osób podejmujących leczenie z powodu środków odurzających po raz pierwszy w życiu, 40 procent zgłasza marihuanę jako podstawowy narkotyk. Wynikać to może z faktu, iż średnia zawartość THC w marihuanie wynosi już 10 procent! Oznacza to, iż jest ona o wiele silniejsza niż była choćby 10 lat temu. Podobne trendy można zaobserwować w Europie, gdzie zawartość THC w marihuanie w ciągu 10 lat wzrosła prawie dwukrotnie.
Jeśli jesteś ofiarą przestępstwa, zgłoś się do Ośrodka Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem i skorzystaj z bezpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej oraz ze wsparcia materialnego.
Szczeciński Ośrodek Pomocy znajduje się przy ul. Energetyków 10. Kontakt pod numerem telefonu 663 606 609.
Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.
POLECAMY TAKŻE:
Represjonowano ich w obozie wojskowym, dziś odsłonięto pamiątkową tablicę
Zatrzymano kilkudziesięciu pedofilów z całego kraju. Wielka akcja służb
W Świnoujściu testują autobus elektryczny wyprodukowany w Polsce



















