• Zgłoś nam!
  • Szczecińskie Wiadomości
    • Szczecin
    • Świnoujście
    • Powiat Goleniowski
    • Powiat Gryficki
    • Powiat Gryfiński
    • Powiat Kamieński
    • Powiat Łobeski
    • Powiat Myśliborski
    • Powiat Policki
    • Powiat Pyrzycki
    • Powiat Stargardzki
  • Sport
  • Zdrowie
  • Prawo
  • Pomoc Prawna
  • Kontakt
    • Newsletter
piątek, 17 kwietnia, 2026
  • Login
Szczecińskie24.pl | portal informacyjny Pomorza Zachodniego
  • Zgłoś nam!
  • Szczecińskie Wiadomości
    • Szczecin
    • Świnoujście
    • Powiat Goleniowski
    • Powiat Gryficki
    • Powiat Gryfiński
    • Powiat Kamieński
    • Powiat Łobeski
    • Powiat Myśliborski
    • Powiat Policki
    • Powiat Pyrzycki
    • Powiat Stargardzki
  • Sport
  • Zdrowie
  • Prawo
  • Pomoc Prawna
  • Kontakt
    • Newsletter
Brak rezultatu
View All Result
Szczecińskie24.pl | portal informacyjny Pomorza Zachodniego
Brak rezultatu
View All Result

Czy szczecińska liderka „Strajku Kobiet” odpowie za falę hejtu jaką wywołała w internecie?

Redakcja Szczecinskie24.PL przez Redakcja Szczecinskie24.PL
3 lata ago
w Polska
0
Czy szczecińska liderka „Strajku Kobiet” odpowie za falę hejtu jaką wywołała w internecie?
0
Udostępnień
4k
Wyświetleń
Udostępnij na FacebookuUdostępnij na Twitterze

Fala hejtu jaki wylał się w Internecie na ucznia V LO w Legnicy jest przerażająca. Afera została nagłośniona przez film, jaki w mediach społecznościowych udostępniła Dagmara Adamiak, pracująca w Zachodniopomorskim Urzędzie Marszałkowskim jako podinspektor do spraw edukacji.

 

RelatedPosts

Polityk z wyrokami w rządzie, a opozycjonista z zarzutami w areszcie.

Dariusz Matecki – symbol oporu przeciwko politycznym prześladowaniom

Polska z najniższym współczynnikiem dzietnosci w Europie

Chodzi o nagranie, na którym Dagmara Adamiak upublicznia zdjęcie śmietnika z podpaską, w której rzekomo miała znajdować się kamera. Urządzenie miało nagrywać dziewczyny siadające na toaletę. Lecz czy tak było rzeczywiście? Prawniczka nie weryfikując właściwie autentyczności zdjęcia oskarża szkołę o „zamiatanie sprawy pod dywan”. Na fotografii widać jedynie czarną plamę, która z założenia ma być wspomnianą kamerą. Sprawę bardzo chętnie podchwyciły media związane z obozem opozycji, publikując w tym temacie obszerne artykuły. Spowodowało to lawinę hejtu z jaką musiał się zmierzyć uczeń posądzony o podglądanie koleżanek. Pod legnickim liceum doszło nawet do samosądu, jak się okazuje sprawcy pomylili jednak osoby. Poszkodowany w zajściu nastolatek nie złożył w tej sprawie oficjalnego zawiadomienia, jednak legnicka policja potwierdza, że takie zajście miało miejsce. Czy byliśmy o krok od tragedii? Przypomnijmy, że w ostatnim czasie doszło do śmiertelnego pobicia 16-latka w centrum Zamościa. Tam nastolatek został skatowany przez swoich oprawców tylko dlatego, że nie oddał pieniędzy za e-papierosa. Na szczęście w Legnicy do tak dramatycznych wydarzeń nie doszło, choć było niebezpiecznie blisko. Komentarze odnoszące się do sytuacji jakie można znaleźć na forach internetowych są bowiem naprawdę przerażające.

– Co ja bym zrobiła jakbym była w tym liceum? Gościu by już leżał we krwi – pisze jedna z internautek o pseudonimie Niko Imao.

Do sprawy odniósł się zastępca prezydenta Legnicy Krzysztof Duszkiewicz.

– Wokół tej sprawy, w ciągu paru dni, zdążyło już narosnąć wiele mitów i fake newsów. Sprawie nie pomagają pojawiające się w sieci nagrania „ekspertów” wydających osądy bez dowodów i porównujących całą sprawę do kultury gwałtu. Jestem przerażony tym, w jaki sposób wielu uczniów podchodzi do tej sprawy: wydając wyrok bez dowodów, chcąc prowadzić własne śledztwo i brutalnie atakując kolegów, ziejąc przy tym nienawiścią i zawiścią. Cały hejt, jaki teraz wylewa się na posądzonego o umieszczenie kamerki chłopaka to totalne szaleństwo! – napisał na swoim profilu w mediach społecznościowych Krzysztof Duszkiewicz.

Co ciekawe do dnia dzisiejszego nie wpłynęło żadne oficjalne zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez ucznia, który rzekomo miał podglądać swoje koleżanki. Do Komendy Miejskiej Policji  w Legnicy wpłynęło natomiast oficjalne zgłoszenie odnoszące się do Dagmary Adamiak, zawiadomienie złożyła jedna z organizacji pozarządowych. Policja sprawdzi teraz, czy wpis urzędniczki pracującej dla marszałka Olgierda Geblewicza z Platformy Obywatelskiej nie przyczynił się do lawiny hejtu, z jaką boryka się obecnie pomówiony uczeń.

 

– Do dnia dzisiejszego nie wpłynęło żadne oficjalne zgłoszenie o możliwości popełnienia czynu zabronionego przez ucznia V Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy. Wpłynęło natomiast zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Dagmarę Adamiak. Dodatkowo w poniedziałek przeprowadziliśmy z uczniami spotkanie, które uświadamiało im jak wielkim problemem jest internetowy hejt. Podczas spotkania funkcjonariusze informowali również o tym, w jaki sposób należy zgłosić ewentualne przestępstwo polegające na podglądaniu drugiej osoby w sytuacji intymnej. Sprawę traktujemy bardzo poważnie, wstępne oględziny telefonu chłopca nie wykazywały jednak niczego niepokojącego, samej kamery również nie znaleziono – poinformował Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Legnicy kom. Jagoda Ekiert. 

 

#SzczucieZABIJA? Przedstawiam Dagmarę Adamiak. Po tym jak organizowała skrajnie wulgarne protesty proaborcyjne dostała pracę w Urzędzie Marszałkowskim. Została podinspektorem do spraw edukacji. Tak, w tym samym urzędzie, w którym pełnomocnikiem był pedofil https://t.co/Ds0cKQfIWW… https://t.co/k5SQD1gUUY pic.twitter.com/lcQrJ3c6DY

— Dariusz Matecki (@DariuszMatecki) March 8, 2023

Do sprawy odniósł się również szczeciński radny Dariusz Matecki.

– Czy dla atencji i zasięgów pracownik Urzędu Marszałkowskiego zaszczuwa chłopaka, bez żadnych twardych dowodów? Panie marszałku Geblewicz, czy kontroluje Pan co robią Pańscy pracownicy? Polecam interweniować przed tragedią, bo z tej historii wynika, że chłopak w swoim środowisku został całkowicie zaszczuty. Dopiero co brutalnie pobito 16-letniego Eryka w Zamościu – chłopak nie przeżył ataku nastolatków, którzy bili go do nieprzytomności. Co ważne, temat został powielony przez Gazetę Wyborczą i Onet. Również bez twardych dowodów na winę chłopaka dołożyli cegiełkę do zaszczuwania – podsumował Matecki.

Czy osoba, która chodzi w marszach równości, która walczy o prawa mniejszości seksualnych powinna wykorzystywać tak prymitywne metody do wzbudzania zainteresowania swoją osobą? Czy wykorzystywanie lawiny hejtu do celów politycznych jest na miejscu? Należy pamiętać, że hejt zabija! Niekiedy można dostać jedynie rykoszetem, jak to miało miejsce w przypadku przepychanek pod legnicką szkołą. Niestety w ekstremalnych przypadkach hejt odpowiada również za samobójstwa. W tym miejscu należy zaznaczyć, że Dagmara Adamiak jest także prezesem fundacji RÓWNiE. Na profilu organizacji w mediach społecznościowych możemy przeczytać: „Uważamy, że szacunek należy się każdej osobie bez względu na jej poglądy, sytuację materialną, wiarę lub jej brak, orientację seksualną czy wybory życiowe”. Dlaczego więc tak łatwo Pani prezes przyszła ocena chłopca z legnickiego liceum? Czy taka osoba powinna sprawować stanowisko urzędnicze w dziale Urzędu Marszałkowskiego zajmującym się sprawami edukacji?

Jeśli jesteś ofiarą przestępstwa, zgłoś się do Ośrodka Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem i skorzystaj z bezpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej oraz ze wsparcia materialnego.

Szczeciński Ośrodek Pomocy znajduje się przy ul. Energetyków 10. Kontakt pod numerem telefonu 663 606 609.

Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.

Polecamy także:

Prowadził samochód mając 3 promile alkoholu w organizmie. Zatrzymał go policjant na urlopie

Największe zakłady produkcji propylenu i polipropylenu w Europie Środkowo-Wschodniej na ukończeniu

Skomentuj artykuł!
Tagi: Dagmara AdamiakhejtLegnicaOlgierd GeblewiczPodpaskapomoc pokrzywdzonymUkryta KameraV LO w Legnicy
Sieć Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem na terenie całego kraju Sieć Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem na terenie całego kraju Sieć Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem na terenie całego kraju

Powiązane Wpisy

Polityk z wyrokami w rządzie, a opozycjonista z zarzutami w areszcie.
Kraj

Polityk z wyrokami w rządzie, a opozycjonista z zarzutami w areszcie.

13 marca, 2025
Dariusz Matecki – symbol oporu przeciwko politycznym prześladowaniom
Kraj

Dariusz Matecki – symbol oporu przeciwko politycznym prześladowaniom

6 marca, 2025
Polska z najniższym współczynnikiem dzietnosci w Europie
Polska

Polska z najniższym współczynnikiem dzietnosci w Europie

17 lutego, 2025
Wraca projekt ustawy wiatrakowej
Polska

Wraca projekt ustawy wiatrakowej

12 lutego, 2025
Rekordowy wzrost ceny masła
Polska

Rekordowy wzrost ceny masła

18 grudnia, 2024
23-letni syn przedsiębiorcy wspierającego PO doradcą premiera
Polska

Nie będzie kredytu 0 procent

12 grudnia, 2024

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sieć Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Brak rezultatu
View All Result

W ramach Funduszu Sprawiedliwości działa całodobowa Linia Pomocy Pokrzywdzonym (222 309 900).

Szczecin gospodarzem Indywidualnych Mistrzostw Polski w Tenisie Stołowym
Sport

Szczecin gospodarzem Indywidualnych Mistrzostw Polski w Tenisie Stołowym

13 marca, 2026
Wyśmienita wystawa w Szczecinie! „KLIMT – The Immersive Exhibition” już w Digital Art Cente
Kultura

Wyśmienita wystawa w Szczecinie! „KLIMT – The Immersive Exhibition” już w Digital Art Cente

9 marca, 2026
Geniusz Zbigniewa Wodeckiego spotyka się z fenomenalnym wykonaniem Polyphonics w Szczecinie 28 kwietnia 2026 roku
Kultura

Geniusz Zbigniewa Wodeckiego spotyka się z fenomenalnym wykonaniem Polyphonics w Szczecinie 28 kwietnia 2026 roku

13 lutego, 2026

Gdzie uzyskać bezpłatną pomoc prawną?

Ostatnie wpisy

  • Szczecin gospodarzem Indywidualnych Mistrzostw Polski w Tenisie Stołowym
  • Wyśmienita wystawa w Szczecinie! „KLIMT – The Immersive Exhibition” już w Digital Art Cente
  • Geniusz Zbigniewa Wodeckiego spotyka się z fenomenalnym wykonaniem Polyphonics w Szczecinie 28 kwietnia 2026 roku
  • Jubileusz 50-lecia: Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz w Szczecinie
  • Ponad 80 tys. zł premii dla dyrektorki szpitala w Gryficach. Czy to uzasadnione w obliczu dramatycznej sytuacji pacjentów?

Zapamiętaj ten numer! +48 222 309 900 – to numer SOS – Linia Pomocy Pokrzywdzonym

przez Redakcja Szczecinskie24.PL
21 lutego, 2022
0
Zapamiętaj ten numer! +48 222 309 900 – to numer SOS – Linia Pomocy Pokrzywdzonym
Bezpłatna Pomoc Prawna

Jesteś ofiarą przestępstwa? Świadkiem? Doznajesz przemocy np. w rodzinie? Czujesz się osamotniony? Szukasz pomocy? Zadzwoń na numer +48 222 309...

Czytaj więcej...Details

Szczecin gospodarzem Indywidualnych Mistrzostw Polski w Tenisie Stołowym

przez Redakcja Szczecinskie24.PL
13 marca, 2026
0
Szczecin gospodarzem Indywidualnych Mistrzostw Polski w Tenisie Stołowym
Sport

W dniach 20–22 marca 2026 roku w nowoczesnej hali sportowej przy ul. Racibora 60 odbędą się Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów w Tenisie Stołowym – najważniejsza krajowa...

Czytaj więcej...Details

Wyśmienita wystawa w Szczecinie! „KLIMT – The Immersive Exhibition” już w Digital Art Cente

przez Redakcja Szczecinskie24.PL
9 marca, 2026
0
Wyśmienita wystawa w Szczecinie! „KLIMT – The Immersive Exhibition” już w Digital Art Cente
Kultura

Wyobraź sobie, że wchodzisz do świata, gdzie legendarne „Pocałunki” i eteryczne pejzaże Gustava Klimta stają się niemal namacalne. To nie...

Czytaj więcej...Details

Geniusz Zbigniewa Wodeckiego spotyka się z fenomenalnym wykonaniem Polyphonics w Szczecinie 28 kwietnia 2026 roku

przez Redakcja Szczecinskie24.PL
13 lutego, 2026
0
Geniusz Zbigniewa Wodeckiego spotyka się z fenomenalnym wykonaniem Polyphonics w Szczecinie 28 kwietnia 2026 roku
Kultura

W Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie odbędzie się wyjątkowy koncert poświęcony twórczości Mistrza. Na scenie, obok utalentowanego sekstetu, pojawią się...

Czytaj więcej...Details

Popularne wpisy:

  • wniosków

    Program „Czyste Powietrze”. Blisko 17 tys. wniosków o dofinansowanie

    0 udostępnienia
    Udostępnij 0 Tweet 0
  • Szczecin: Kiedy obwodnica Płoni?

    0 udostępnienia
    Udostępnij 0 Tweet 0
  • Rak przewrócił ich życie do góry nogami. Reporterka i żona szczecińskiego olimpijczyka potrzebuje pomocy!

    0 udostępnienia
    Udostępnij 0 Tweet 0

Skontaktuj się z nami!

Serdecznie zapraszamy do kontaktu, nasza redakcja czeka na e-maile o Państwa problemach, wydarzeniach mających miejsce na terenie Radomia i okolic, organizacji ciekawych wydarzeń!

Nasz e-mail: [email protected]
Na Facebooku: Szczecinskie24.pl - Informacje z Pomorza Zachodniego
Geniusz Zbigniewa Wodeckiego spotyka się z fenomenalnym wykonaniem Polyphonics w Szczecinie 28 kwietnia 2026 roku
Kultura

Geniusz Zbigniewa Wodeckiego spotyka się z fenomenalnym wykonaniem Polyphonics w Szczecinie 28 kwietnia 2026 roku

13 lutego, 2026
Jubileusz 50-lecia: Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz w Szczecinie
Kultura

Jubileusz 50-lecia: Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz w Szczecinie

19 grudnia, 2025

POPULARNE TAGI

akt oskarżenia COVID Covid 19 Dariusz Matecki enea energa energia elektryczna Goleniów Gryfino interwencja komunikacja miejska Koronawirus koszalin Kradzież Mateusz Wagemann narkotyki Pandemia piłka nożna Pogoń Szczecin Police Policja Polska Pomoc pomoc pokrzywdzonym Pomorze Zachodnie pożar prokuratura prąd Remont Sport Stargard Straż pożarna Szczecin szczepienia szpital Sąd utrudnienia Wypadek wyłączenia prądu zabójstwo Zachodniopomorskie zatrzymanie ZDiTM Śmierć Świnoujście
Sfinansowano ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.
  • Zgłoś nam!
  • Szczecińskie Wiadomości
  • Sport
  • Zdrowie
  • Prawo
  • Pomoc Prawna
  • Kontakt

Copyright © 2022 Stowarzyszenie Przyjaciół Zdrowia - Wszelkie prawa zastrzeżone

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In

Add New Playlist

Zarządzaj zgodą
Aby zapewnić jak najlepsze wrażenia, korzystamy z technologii, takich jak pliki cookie, do przechowywania i/lub uzyskiwania dostępu do informacji o urządzeniu. Zgoda na te technologie pozwoli nam przetwarzać dane, takie jak zachowanie podczas przeglądania lub unikalne identyfikatory na tej stronie. Brak wyrażenia zgody lub wycofanie zgody może niekorzystnie wpłynąć na niektóre cechy i funkcje.
Funkcjonalne Zawsze aktywne
Przechowywanie lub dostęp do danych technicznych jest ściśle konieczny do uzasadnionego celu umożliwienia korzystania z konkretnej usługi wyraźnie żądanej przez subskrybenta lub użytkownika, lub wyłącznie w celu przeprowadzenia transmisji komunikatu przez sieć łączności elektronicznej.
Preferencje
Przechowywanie lub dostęp techniczny jest niezbędny do uzasadnionego celu przechowywania preferencji, o które nie prosi subskrybent lub użytkownik.
Statystyka
Przechowywanie techniczne lub dostęp, który jest używany wyłącznie do celów statystycznych. Przechowywanie techniczne lub dostęp, który jest używany wyłącznie do anonimowych celów statystycznych. Bez wezwania do sądu, dobrowolnego podporządkowania się dostawcy usług internetowych lub dodatkowych zapisów od strony trzeciej, informacje przechowywane lub pobierane wyłącznie w tym celu zwykle nie mogą być wykorzystywane do identyfikacji użytkownika.
Marketing
Przechowywanie lub dostęp techniczny jest wymagany do tworzenia profili użytkowników w celu wysyłania reklam lub śledzenia użytkownika na stronie internetowej lub na kilku stronach internetowych w podobnych celach marketingowych.
  • Zarządzaj opcjami
  • Zarządzaj serwisami
  • Zarządzaj {vendor_count} dostawcami
  • Przeczytaj więcej o tych celach
Zobacz preferencje
  • {title}
  • {title}
  • {title}
Brak rezultatu
View All Result
  • Zgłoś nam!
  • Szczecińskie Wiadomości
    • Szczecin
    • Świnoujście
    • Powiat Goleniowski
    • Powiat Gryficki
    • Powiat Gryfiński
    • Powiat Kamieński
    • Powiat Łobeski
    • Powiat Myśliborski
    • Powiat Policki
    • Powiat Pyrzycki
    • Powiat Stargardzki
  • Sport
  • Zdrowie
  • Prawo
  • Pomoc Prawna
  • Kontakt
    • Newsletter

Copyright © 2022 Stowarzyszenie Przyjaciół Zdrowia - Wszelkie prawa zastrzeżone

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.