Akcja poszukiwawcza czworonożnego policjanta. Na bagnach odnaleziono seniorkę!

0
Akcja poszukiwawcza czworonożnego policjanta. Na bagnach odnaleziono seniorkę!
fot. KMP w Szczecinie (zbiory prywatne)

Zaginięcie schorowanej 83-latki mogło zakończyć się tragicznie. Wyziębiona kobieta została odnaleziona dzięki pomocy psa tropiącego o imieniu Lachora.

Niestety bardzo często słyszymy o zaginięciach osób starszych i schorowanych. To szczególnie niebezpieczne zjawisko, zwłaszcza w obliczu nadchodzącej zimy. Według policyjnych danych w pierwszych trzech miesiącach 2021 roku z powodu wychłodzenia organizmu zmarło aż 51 osób.

Zgłoszenie o zaginięciu 83-letniej mieszkanki Krzywina otrzymali funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie. Z uzyskanych od rodziny informacji wynikało, że kobieta cierpi na demencję starczą. Niepostrzeżenie wyszła z domu i słuch po niej zaginął.

Policjanci natychmiast przystąpili do akcji poszukiwawczej. Okazało się jednak, że kluczową rolę odegrał szczeciński przewodnik st. asp. Marcin Jaroszyński ze swoim psem patrolowo-tropiącym o imieniu Lachora. Zwierzę powąchało przedmiot należący do seniorki i rozpoczęło pracę. Już kilkaset metrów od mieszkania zaginionej czworonożny policjant podjął trop i podążył śladami 83-latki.

Poszukiwania nie były proste i trwały kilka godzin. Pies doprowadził funkcjonariuszy na trudno dostępne i bagniste tereny. Tam odnaleziono wyziębioną i zdezorientowaną kobietę. Na miejsce została wezwana załoga pogotowia ratunkowego.

Kobiecie na szczęście nic poważnego się nie stało, jednak gdyby nie doskonale wyszkolona Lachora, poszukiwania mogłyby trwać znacznie dłużej. W tym czasie mogło dojść do tragedii.

Polecamy także:

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię