Szpital w Gryficach bez lekarzy? 

0
foto: Szpital Gryfice http://www.medicam.pl/

Grupa kilkunastu lekarzy w szpitalu w Gryficach złożyła wypowiedzenia. Mówią o nierównym traktowaniu i dużych różnicach w płacach.

Sytuacja jest na tyle poważna, że jeśli lekarze nie dojdą do porozumienia z dyrekcją, funkcjonowanie szpitala może być zagrożone. Do tej pory nie było słychać o problemach w tej placówce, a finansowany przez Urząd Marszałkowski szpital inwestował w nowe urządzenia i budynki. Placówka się rozbudowuje, jest też znaną w całym kraju kliniką pooparzeniową. W Polsce mówi się tylko o dwóch tego typu klinikach. Jedna w Gryficach, a druga w Siemianowicach Śląskich.  

Jak informuje gryficki Superportal24 

Chodzi o specjalistów z oddziałów: chirurgicznego, ortopedycznego i neurologicznego. Pod koniec września medycy złożyli wypowiedzenia stosunku pracy. Powodem rezygnacji z zatrudnienia w placówce ma być nierówne, niesprawiedliwe traktowanie lekarzy przez dyrekcję. Chodzi o różnice zarobków, które podobno drastycznie różnią się od siebie. Część lekarzy ma zarabiać niemal podwójnie, inni natomiast nie mogą liczyć na odpowiednie wynagrodzenie.

Czy szpitalowi grozi paraliż? Czy czekają go problemy jak choćby to, co działo się ze szpitalami w Kamieniu Pomorskim czy Policach? Policom się udało, przejął go Szpital SPSK przy Unii Lubelskiej. Szpital w Kamieniu Pomorskim cały czas walczy o przetrwanie po przejęciu go przez spółkę powiatową. 

Czekamy na odpowiedź placówki, a do sprawy będziemy wracać. 

Polecamy także:

Prof. Magdalena Środa: „Można mieć tylko nadzieję, że gawiedź niezaszczepiona wymrze rychło”
Ziemkiewicz aresztowany na lotnisku! Za poglądy „sprzeczne z brytyjskimi wartościami”
Szaleństwo marszałka Geblewicza ciągle bez rozstrzygnięcia

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię