Barlinek: Śmiertelna trucizna dla ptaków

0

Od dziecka każdy wie, że ptaki należy dokarmiać. kto nigdy nie poszedł z babcią nad staw by karmić łabędzie i kaczki chlebem niech podniesie rękę. Niestety chleb to dla ptactwa śmiertelna trucizna i mało kto zdaje sobie z tego sprawę. 

Kilka dni temu nad Jeziorem Barlineckim stanęły znaki „Chleb zabija ptaki”. Znaki w doskonale rozpoznawalnych barwach stoją na brzegu jeziora i ostrzegają mieszkańców przed dokarmianiem ptaków chlebem.

Cała akcja związana jest z okresem jesienno-zimowym jaki właśnie nadchodzi. W pobliżu jezior zimować będzie wiele gatunków ptaków i niektórym z nich trzeba będzie pomóc. Tu należy zatem postawić pytanie czym dokarmiać te ptaki?

No cóż. Sprawa jest prosta. Ptactwo dokarmiamy ziarnami, pestkami dyni, kukurydzą czy pokrojonymi warzywami. Dzięki temu zwierzęta będą miały większe szanse na przetrwanie chłodów, a przy tym nie zatrują się chlebem. Znaki ustawiono na promenadzie przy ulicy Jeziornej, oraz przy Szkole Podstawowej nr 1. Juz teraz planowane jest ustawienie kolejnych znaków.

 

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Szczecin: Na Kolumba 12 powstał mural rodem z Gwiezdnych Wojen
[PILNE] Rząd chce wprowadzenia stanu wyjątkowego w części kraju
Szczecin: Libacje i koczowiska bezdomnych przy ul. Krzywoustego

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię