Nadleśnictwo Gryfino za pośrednictwem swojej strony internetowej poinformowało o sobotnim akcie wandalizmu, który w ich przekonaniu jest konsekwencją ostatnich wydarzeń w Puszczy Bukowej oraz eskalacji niezgodnej z prawdą retoryki i hejtu pod adresem leśników. Pracownicy w godzinach porannych odkryli przed budynkiem siedziby rozlaną oleistą substancję, skradzioną flagę Lasów Państwowych, uszkodzony maszt oraz rozrzucone odpady.
W sobotę, 27 maja w godzinach porannych pracownicy Nadleśnictwa w Gryfinie przed budynkiem siedziby dostrzegli konsekwencje bulwersującego czynu. Na jezdnię i chodnik wylano ogromną ilość czarnej, oleistej substancji (najprawdopodobniej olej samochodowy), która spływając zanieczyściła drogę na długim fragmencie, tym samym stwarzając niebezpieczeństwo zarówno dla kierowców, jak również pieszych. Ponadto zerwano i skradziono flagę Lasów Państwowych, uszkodzono maszt oraz rozrzucono odpady. Autorzy tak haniebnego czynu pozostawili również wymowną „czerwoną tablicę”, która używana jest jako wizytówka protestujących w Puszczy Bukowej.
Warto nadmienić, że w unieszkodliwianiu rozlanej substancji od godzin porannych brał udział zastęp Powiatowej Straży Pożarnej w Gryfinie, której należą się słowa uznania i podziękowań. Istniało bowiem ryzyko, iż – w razie zaistnienia opadów deszczu – szkodliwa substancja poprzez studzienki kanalizacyjne dostanie się do Odry. Sprawa została przekazana policji, która przejmie jej procedowanie oraz spróbuje ustalić tożsamość nieodpowiedzialnych sprawców.
– To niedopuszczalne, że w obliczu braku argumentów i braku chęci podjęcia dialogu z leśnikami jedyną drogą kontaktu staje się niszczenie mienia publicznego, angażowanie służb publicznych i narażanie na niebezpieczeństwo mieszkańców Gryfina. – napisano na stronie internetowej Nadleśnictwa Gryfino.
POLECAMY TAKŻE:
Młody strażak uległ wypadkowi, gdy chciał ratować innych. Teraz sam potrzebuje pomocy!
Wyjątkowe święto i historyczna chwila dla Służby Więziennej z Koszalina
Bohaterowie nie giną nigdy. W Gryfinie uczczono pamięć zamordowanego 75 lat temu Witolda Pileckiego