Chce pomagać innym, choć sam jest osobą niewidomą. 25-latek stworzy stronę za darmo

0

Mateusz Pawłowski nie widzi od urodzenia. Mimo to, chce pomagać innym, w tym przedsiębiorcom dotkniętym kryzysem. 25 – latek oferuje darmowe stworzenie strony WWW dla firm, które chcą przenieść swoją działalność do Internetu. 

Pasja od lat

Mateusz Pawłowski ma 25 lat i od urodzenia nie widzi. Nie przeszkadza mu to jednak w rozwijaniu swoich umiejętności i pasji. Od 2013 roku zajmuje się projektowaniem stron internetowych, czym zaraził go informatyk prowadzący lekcje w technikum.

Niektórzy nieśmiało mogliby zapytać – jak osoba niewidoma tworzy strony internetowe? Pan Mateusz odpowiada, że sekretem jest autorski system stworzony przez wspomnianego nauczyciela.

-Jest przygotowany szablon graficzny, ja zajmuję się tylko kodowaniem treści. Niestety nie znam języka CSS, odpowiadającego za styl/szablon, ponieważ nawet jeżeli coś napiszę to nie jestem w stanie zobaczyć efektu swojej pracy – tłumaczy 25 – latek.  

Strona internetowa za darmo

Nie ma cię w Internecie, to nie istniejesz – w dzisiejszych czasach to gorzkie powiedzenie może być dosłowne dla wielu firm, które straciły możliwość normalnej działalności. Jedynym ratunkiem dla większości było oferowanie usług za pośrednictwem Internetu. Nie wszyscy jednak, z różnych powodów, posiadają stronę internetową. To im na ratunek przybywa Mateusz Pawłowski, który bezpłatnie stworzy nie tylko stronę WWW, ale też bloga czy sklep internetowy.

Z jego usług może skorzystać każdy kto posiada firmę, fundację, instytucję czy jakąkolwiek inną działalność.  Dlaczego za darmo?

-Bezpłatnie, ponieważ cały czas się czegoś nowego uczę, robię to z pasji i jestem osobą niewidomą, więc nie wszystkie oczekiwania, zwłaszcza graficzne, jestem w stanie wykonać. Nigdy nie będę wykonywać tak ładnych stron jak osoba widząca, więc moje możliwości na tym rynku są ograniczone – wyjaśnia Pan Mateusz.

Po wykonaniu projektu strony można zgłosić swoje uwagi, które 25 – latek postara się, w miarę możliwości, uwzględnić.

Nie tylko pomoc przedsiębiorcom

Pomaganie przedsiębiorcom to nie jedyna działalność Mateusza Pawłowskiego. Angażuje się także w organizowanie zajęć dla dzieci i młodzieży na temat funkcjonowania osób niewidomych w społeczeństwie. Przed pandemią odwiedzał szkoły w całym kraju, a swoim młodym słuchaczom opowiadał o codziennych wyzwaniach niewidomych. Wielu z nich wcześniej nie spotkało się z takim problemem, pierwszy raz widzieli człowieka z białą laską i psem przewodnikiem.

Ponadto, wspiera różne projekty charytatywne, np. zbieranie akcesoriów szkolnych dla potrzebujących.

Dane kontaktowe Mateusza Pawłowskiego i więcej informacji można znaleźć >>TUTAJ<<

Polecamy także:

- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię