Chojna: Policjant uratował sąsiadkę przed gwałtem

0
Szczecin: Zamienił życie współlokatorek w koszmar. Mężczyzna odpowie przed sądem
Zdjęcie ilustracyjne

„Ratunku, umieram!” – takie rozpaczliwe okrzyki obudziły w nocy z soboty na niedzielę mieszkańców jednego z osiedli w Chojnie. Gdy wybiegli na zewnątrz zobaczyli zakrwawioną kobietę atakowaną przez napastnika. 

„Ratunku, umieram!”

O zdarzeniu poinformowało Radio Zet. Doszło do niego w nocy z soboty na niedzielę w bloku przy ul. Wieżowej w miejscowości Chojna. Śpiących mieszkańców zerwały z łóżka rozpaczliwe krzyki. Wielu z nich wybiegło na zewnątrz, a ich oczom ukazał się straszny obraz – na jednym z balkonów ujrzeli zakrwawioną kobietę i atakującego ją mężczyznę. „Ratunku, umieram!” – krzyczała ofiara.

Na szczęście okazało się, że w bloku zamieszkuje również policjant. Funkcjonariusz nawet po służbie nie zapomniał o swoich obowiązkach i natychmiast ruszył kobiecie na ratunek. Napastnika udało się obezwładnić, a na miejsce zostały wezwane posiłki policyjne i pogotowie.

Sprawca dotkliwie pobił swoją ofiarę – pokrzywdzona doznała m.in. obrażeń głowy. Z relacji świadków wynika, że atak był próbą gwałtu.

Komenda Powiatowa Policji w Gryfinie potwierdza, że doszło do zdarzenia. Na razie nie podaje jednak szczegółów, ze względu na dobro śledztwa.

Statystyki dot. przestępstw zgwałcenia

Co prawda nie mamy jeszcze danych ubiegłorocznych danych, ale z policyjnych statystyk dotyczących przestępstw zgwałcenia wynika, że mamy do czynienia z tendencją spadkową – zarówno w skali całego kraju, jak i w naszym regionie. W 2019 roku w województwie zachodniopomorskim stwierdzono 48 tego rodzaju przestępstw. Ich wykrywalność jest na poziomie ok. 90 %.

Analizując policyjne dane można również dojść do wniosków, że jesteśmy jednym z najbezpieczniejszych pod tym względem województw. Mniej stwierdzonych przypadków zgwałcenia odnotowano tylko w woj. opolskim (26), świętokrzyskim (39) i warmińsko – mazurskim (44).

Polecamy także:

- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię