Coraz większy ruch na drogach krajowych

0

Od kilku lat zauważalny jest wzrost ruchu na drogach ekspresowych S3 i S6. Ma związek z oddawaniem do ruchu w ostatnich latach kolejnych odcinków S3, jak i również oddaniem do ruchu w roku 2019 drogi ekspresowej S6 Goleniów – Koszalin.

Coraz większy ruch na drogach krajowych

W porównaniu z wynikami pomiaru sprzed pięciu lat ruch drogowy wzrósł w województwie zachodniopomorskim o 18 proc. – mówi Mateusz Grzeszczuk, rzecznik prasowy GDDKiA o/Szczecin. Obserwowany jest jednak znacznie większy wzrost w odniesieniu do dróg międzynarodowych, gdzie na trasach w naszym regionie (A6, S3 i S6) ruch wzrósł o średnio 26 proc.

Znaczące wzrosty ruchu zaobserwowano na drodze ekspresowej S3 od Szczecina w kierunku Gorzowa Wielkopolskiego. Na odcinku od Szczecina do węzła Pyrzyce ruch wzrósł w porównaniu z 2015 rokiem o 47 proc. i przekroczył 21 tys. pojazdów na dobę.

Znaczące wzrosty ruchu zostały również odnotowane na autostradzie A6 – najbardziej obciążonej ruchem drodze z naszym regionie – dodaje Grzeszczuk. Odcinkiem pomiędzy węzłami Szczecin Kijewo i Szczecin Dąbie przejeżdża już ponad 40 tys. pojazdów na dobę. Wzrosty ruchu w ciągu ostatnich 5 lat na A6 wynoszą w zależności od odcinka od 22 do 45 proc.

Warta odnotowania jest również sytuacja na oddanej do ruchu w roku 2019 drodze ekspresowej S6 od Goleniowa do Koszalina. Nowa trasa w znaczący sposób przyciągnęła ruch drogowy. Na odcinku od Goleniowa do Nowogardu nową S6 porusza się średnio na dobę 17,5 tys. pojazdów, czyli o 26 proc. więcej pojazdów niż 5 lat temu starą DK6 i to pomimo tego, że stara droga jest dalej dostępna i służy ruchowi lokalnemu. Na obwodnicy Nowogardu w ciągu S6 ruch w porównaniu do roku 2015 wzrósł o 53 proc., co pokazuje jak znaczący jest przyrost ruchu tranzytowego na tej trasie.

Polecamy także:
Szczecin: „Rondo Portowców” podstępem „kiboli”? Wątpliwości radnego Słowika
Świnoujście: Do końca listopada powstanie plac piknikowy
Urząd Marszałkowski: Zarysowania i uginanie się fragmentów stropów zostały stwierdzone w kwietniu

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię