Covidowa wiosna w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej

0
Foto: Schronisko w Dobrej

W związku z potwierdzonymi przypadkami zachorowań na COVID-19 wśród pracowników, oraz w trosce o bezpieczeństwo przybywających do schroniska, od połowy marca zamknięto Schronisko dla osób odwiedzających. – Jesteśmy pewni, że to tylko czasowe zamknięcie i wkrótce i my i nasi podopieczni będziemy cieszyli się z Państwa odwiedzin – mówi Katarzyna Hermanowicz, Dyrektor Schroniska.

Dzisiaj pod opieką pracowników schroniska przebywa 50 psów i 34 koty. Wszystkie, codziennie doglądane są przez lekarza weterynarii, a opiekunowie dbają o pełne psie i kocie miseczki. Psy regularnie wypuszczane są na wybiegi zewnętrzne, a koty po zapełnieniu brzuszków wylegują się w nasłonecznionych miejscach. Przyjmowane są również zagubione psy, które czekają na odbiór przez swoich właścicieli.

Pomimo wprowadzonej pracy rotacyjnej wśród pracowników, biuro Schroniska jest czynne tak jak do tej pory – dodaje Hermanowicz. Na stronie internetowej oraz na portalu społecznościowym na bieżąco wprowadzamy zdjęcia zagubionych psów, które trafiły do schroniska i czekają na odbiór. Zachęcamy więc do kontaktu telefonicznego, z przyjemnością odpowiemy na Państwa pytania.

Ostatnie zguby, które czekają na odbiór to:

26/21 – suczka trafiła z Bartoszewa 

27/21 – suczka trafiła z Jasienicy

37/21 – pies trafił z Trzeszczyna

POLECAMY TAKŻE:

Zatrzymano sprawców napadu

Nawet 500 zł mandatu za spacer z psem bez smyczy

Remondis przegrywa z koronawirusem

- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię