Dębno: Remont kolejnej zabytkowej willi coraz bliżej [GALERIA]

0
pixabay remont
pixabay remont

Można by powiedzieć, że dbanie o zabytki to nie tylko obowiązek ale i przyjemność. Już niedługo w Dębnie rozpocznie się remont kolejnego pięknego zabytku. Umowa na remont willi przy ulicy Mickiewicza został kilka dni temu podpisana.

Inwestycja jest swego rodzaju odpowiedzią na pytania mieszkańców miejscowości, którym zależało na tym by budowla przestała straszyć, a zaczęła cieszyć oko nie tylko mieszkańców ale i turystów.

Dzięki pieniądzom pozyskanym ze środków zewnętrznych budowli ma być przywrócony dawny blask. W środku, w przyszłości mieścić będzie się Polsko-Niemieckie Centrum Dziedzictwa Naturalnego i Kulturowego. Do jego zadań należeć będzie przede wszystkim promocja walorów turystycznych tego regionu (Dolina Środkowej Odry). Działalność centrum będzie miała pozytywny wpływ nie tylko na Gminę Dębno, ale również inne okoliczne miejscowości.

W przeszłości w budynku mieściło się m.in. przedszkole, jednak kilkanaście lat temu budynek opustoszał, niszczejąc coraz bardziej. Szczęśliwie, planowany remont uratuje tą piękną budowle.

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię