Do kogo należy pyrzycki Ratusz?

0

W budżecie Gminy co roku zostają zabezpieczone środki na wynajem pomieszczeń dla Ośrodka Pomocy Społecznej. Dlaczego? Ponieważ parter Ratusza nie należy do Gminy, a do prywatnego właściciela.

Do 1 października 2007 roku parter Ratusza należał do Starostwa Powiatowego w Pyrzycach. Pomieszczenia przeznaczone na siedzibę Ośrodka Pomocy Społecznej były od nich przez  Burmistrza Pyrzyc wynajmowane. Od 2003 roku toczyły się negocjacje między ówczesnym Starostą, Władysławem  Duszą a Burmistrzem, Kazimierzem Lipińskim. Dotyczyły one przejęcia przez gminę pomieszczeń urzędu stanowiących udział powiatu. Zarząd Powiatu zaproponował zamianę nieruchomości lub sprzedaż po obniżonej cenie. Ta propozycja nie zyskała jednak akceptacji władz gminy. W 2005 roku Starosta zaproponował Burmistrzowi Pyrzyc przejęcie długów SPZOZ i Szpitala Powiatowego w zamian za parter Ratusza. Po ponownym odrzuceniu propozycji  Zarząd Powiatu wyraził zgodę na ogłoszenie przetargu na sprzedaż udziałów w Ratuszu.

Do drugiego przetargu w 2007 roku przystąpił jeden referent i nabył prawo do zakupu nieruchomości za cenę 929 200 zł. Jakiś czas temu na stronach poświęconych giełdzie nieruchomości pojawiło się ogłoszenie sprzedaży parteru Ratusza za kwotę 1 150 000zł. Nie było jednak ofert kupna. Według informacji jakie posiadamy łączny miesięczny dochód z najmu wynosi kilkanaście tysięcy złotych. Pomieszczenia są również wynajmowane przez prywatne firmy. Zaistniała sytuacja komplikuje również możliwość pozyskania funduszy zewnętrznych na remont lub termomodernizację budynku Urzędu. Czy część renesansowego Ratusza znajdującego się w samym sercu miasta powróci kiedyś we władanie Gminy?

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię