Do niedzieli prokuratury, sądy i policja udzielają bezpłatnych porad prawnych pokrzywdzonym

0

Jeszcze tylko do niedzieli pokrzywdzeni mogą skorzystać z bezpłatnych porad prawnych udzielanych przez pracowników prokuratur, sądów czy policji.

W dniach 22-28 lutego w ramach Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem każdy pokrzywdzony może skorzystać z bezpłatnych porad prawnych udzielanych w trakcie dyżurów przez prokuratorów, asesorów, aplikantów i asystentów. Oprócz objaśnienia m. in. w jaki sposób zainicjować postępowanie przeciwko sprawcy przestępstwa, profesjonaliści z zakresu prawa wskażą również na jaką dodatkową, bezpłatną pomoc mogą liczyć ofiary przestępstwa (np. psychologiczną czy materialną).

Listę instytucji udzielających darmowych porad prawnych wraz ze wskazaniem godzin dyżurowania znajdziesz >>TUTAJ<<

Bezpłatna pomoc dla pokrzywdzonych przez cały rok!

Warto pamiętać, że przez cały rok pokrzywdzeni mogą skorzystać z bezpłatnego wsparcia prawnego, psychologicznego czy materialnego w Ośrodkach Pomocy, które działają dzięki dofinansowaniu ze środków Funduszu Sprawiedliwości otrzymanych z Ministerstwa Sprawiedliwości.

Pokrzywdzeni mogą skorzystać z profesjonalnej, bezpłatnej pomocy z zakresu prawa i psychologii, niezależnie od tego jaki mają status materialny. Na terenie naszego kraju działa aż 370 takich Ośrodków.

W Szczecinie Okręgowy Ośrodek Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem prowadzony jest przez Stowarzyszenie SOS dla Rodziny przy ul. Energetyków 10. Z Ośrodkiem tym można się skontaktować pod numerem telefonu: 663 606 609 (telefon całodobowy) bądź za pomocą poczty elektronicznej: pomoc@sos.home.pl

Dodatkowo, w naszym regionie możemy udać się do pozostałych lokalnych Ośrodków w: Policach, Gryfinie, Kamieniu Pomorskim, Goleniowie, Choszcznie, Gryficach, Łobzie, Pyrzycach, Myśliborzu i Świnoujściu.

Wykaz i dane teleadresowe wszystkich Ośrodków Pomocy w naszym regionie znajdziesz TUTAJ

Polecamy także:

W Stargardzie pamiętają o Wyklętych

- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię