Dobra: Notorycznie wywoził śmieci ze sklepu na parkingi leśne! Sprawca ukarany

0
Notorycznie wywoził śmieci ze sklepu na parkingi leśne! Sprawca ukarany
Zdjęcie ilustracyjne

Właściciel sklepu od dłuższego czasu pozbywał się odpadów na leśnym parkingu. Nie przypuszczał, że śmieci doprowadzą strażników gminnych do sprawcy. 

Pracownicy porządkowi Urzędu Gminy Dobra, którzy porządkują parkingi leśne przy drodze Lubieszyn – Buk, od dłuższego czasu natrafiali na niemiłe niespodzianki. Ktoś notorycznie wyrzucał tam odpady komunalne, które wyglądały jak pochodzące ze sklepu.

Po którymś przypadku z kolei miarka się przebrała. Postanowiono przeszukać śmieci. Wśród nich znaleziono wiele dowodów wskazujących na konkretny sklep w Szczecinie. Przez kilka tygodni powtarzano czynności i za każdym razem znajdowano identyczne odpady. Porównano też opakowania po produktach z datami ich zakupu w hurtowni mięsa, dzięki czemu zyskano pewność, że pochodzą z jednego sklepu.

Sklep jest położony w Szczecinie, a jego właściciel nie mieszka na terenie gminy Dobra, wobec czego Straż Gminna w Dobrej nawiązała współpracę ze Strażą Miejską w Szczecinie. Dowiedziano się, że przedsiębiorca nie bywa często w swoim sklepie, dlatego też postanowiono zapowiedzieć rutynową kontrolę placówki i zobowiązać go do stawienia się na miejscu.

Mężczyzna początkowo nie przyznawał się do zaśmiecania parkingów leśnych, jednak w toku czynności w końcu stawił się w siedzibie Straży Gminnej w Dobrej, gdzie przestał wypierać się swoich czynów. Za popełnione wykroczenia został ukarany mandatami karnymi o łącznej wysokości 2000 zł.

Polecamy także:

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię