Dochodzenie prokuratury po tragicznym wypadku w Gryficach  

0

Trwa ustalanie przyczyn tragicznego wypadku na nowo otwartej obwodnicy Gryfic, w którym zginęła jedna osoba, a osiem trafiło do szpitali w regionie.

Jak informuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Szczecinie, prokurator Alicja Macugowska-Kyszka:

dochodzenie prowadzone jest w sprawie z art.177§2:  Jeżeli następstwem wypadku jest śmierć innej osoby albo ciężki uszczerbek na jej zdrowiu, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. 

Prokurator wczoraj dokonał oględzin miejsca wypadku i zabezpieczył do dalszego postępowania ciało ofiary wypadku, mężczyzny w wieku około 24 Lat, oraz wraki samochodów. Dalszych decyzji należy spodziewać się po uzyskaniu wyników sekcji zwłok. 

Prokurator sprawdzi również doniesienia jakoby sama droga w tym miejscu była przyczyną wypadku, a więc prawidłowość oznakowania i widoczność w miejscu wypadku. 

Przypomnijmy, do wypadku doszło wczoraj niecałe 3 godziny po uroczystym otwarciu obwodnicy, ok. godziny 16.20. W miejscu wypadku interweniowała Policja, Straż Pożarna, 6 Zespołów ratownictwa, w tym załoga Śmigłowca LPR. W wypadku zginęła jedna osoba, do szpitali w Gryficach, Nowogardzie, Kołobrzegu i Szczecinie Zdunowie trafiło 8 poszkodowanych.  

22-letniego mężczyznę z urazami brzucha śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportował do szpitala przy Unii Lubelskiej w Szczecinie – poinformowała Paulina Heigel, rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie. 

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię