Goleniów: Chce utopić miasto w śmieciach, odwołają go mieszkańcy!

0

Jak już informowaliśmy w poprzednich materiałach, śmieciowy problem w Goleniowie trwa. Od dziś śmieci nie są odbierane i miasto zaczyna tonąć w odpadach. Szef Konfederacji Marcin Sowiński zapowiedział referendum w sprawie odwołania Krupowicza.

Krupowicz realizuje „szantaż mediolański”

Burmistrzowie do znudzenia od listopada obstają przy swoim zdaniu i nie zamierzają ustąpić. Dziś na stronie Urzędu Miasta umieścili filmiki z informacjami, że śmieci nie są odbierane, bo miasto nie przedłużyło umowy na odbiór odpadów. Winę oczywiście zrzucają na Radę Miasta imputując jej całą winę za zaistniały problem. 

Na ostatniej sesji, która odbyła się 2 września, Radni Miejscy jasno wskazywali, że miasto nie przedstawiło żadnej oferty, nad którą można by się pochylić. Trudno rozpocząć jakąkolwiek dyskusję, gdy ostatnia przedstawiona oferta od blisko roku nie zyskała aprobaty radnych.  

Pół tony odpadów produkuje jeden mieszkaniec w ciągu roku

Pół tony odpadów produkuje rocznie statystyczny Goleniowianin, podczas gdy średnia krajowa to 323kg. Burmistrz nie przedstawił żadnego programu zaradzenia sytuacji.  Wbrew temu co mówi trudno mówić o jakiejkolwiek polityce śmieciowej. 

Krupowicz od samego początku nie zamierzał ustąpić, co pokazała sprawa budżetu, którego nie uchwalono w terminie w wymaganym terminie. Za radnych zrobiły to organy państwowe. Zachowanie Krupowicza jak już się pojawił po roku niebytności podyktowanej stanem zdrowia na sesjach było również skandaliczne. Głośne podśmiechiwanie i dowcipkowanie słyszane z pokoju burmistrza i brak odpowiedzi z jego strony na prośby radnych, świadczy o kompletnym braku kultury człowieka, który piastuje urząd Burmistrza Goleniowa. Na sesji 2 września również negował prośby radnych i nie wypowiadał się w kwestii odpadów.  

Czy sprawa śmieci będzie miała swój koniec i odpowiedzialne za sprawę osoby znajdą rozwiązanie? Czy faktycznie uparcie Krupowicz będzie realizował Mediolański scenariusz, o którym wspominał jego zastępca? 

Mieszkańcy są zbulwersowani zachowaniem Burmistrza Krupowicza i w komentarzach zapowiadają zasypanie urzędu miasta śmieciami: 

Nie chce wywozić śmieci? To mu zaniesiemy do biura albo pod urząd. Pytanie tylko czy znowu na rok na zwolnienie nie pójdzie, żeby konsekwencji swojego postępowania nie ponosić?

Referendum w sprawie odwołania Krupowicza

Zawiązał się komitet, który rozpoczął zbiórkę podpisów w sprawie zorganizowania referendum o odwołanie Burmistrza Krupowicza. Jak mówi organizator Marcin Sowński z Konfederacji, komitet to nie tylko konfederacja, to społeczne poruszenie. Nowy ruch w społeczeństwie. Krupowicz nie dotrzymuje słowa, a podwyżka opłat za śmieci przelała czarę goryczy i robimy referendum.

 

Polecamy także:

MEiN: Ruszyła ogólnopolska infolinia „Pomagamy”
Prezydent Świnoujścia z pozytywnym wynikiem na Covid
Powiat Gryfiński: Plaga kierowców na podwójnym gazie

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię