MEiN: Ruszyła ogólnopolska infolinia „Pomagamy”

0
mein
fot. pixabay.com

Z inicjatywy Ministerstwa Edukacji i Nauki (MEiN) ruszyła całodobowa bezpłatna, ogólnopolska infolinia „Pomagamy”. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy mogą uzyskać pomoc psychologów, pedagogów oraz prawników.

Epidemia koronawirusa bardzo wpłynęła na stan psychiczny dzieci i młodzieży. Miesiące izolacji i nauka zdalna odbiły się mocno wpłynęła na kontakty interpersonalne młodych osób. Spowodowała także szereg problemów z którymi obecnie muszą się mierzyć.

By pomóc im odnaleźć się w nowej rzeczywistości, MEiN otworzyło bezpłatną, całodobową infolinię.

Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy mogą uzyskać pomoc psychologów, pedagogów oraz prawników.

Wsparcie można otrzymać także za pośrednictwem kontaktu mailowego [email protected].

„Celem infolinii jest profilaktyka problemów dzieci i młodzieży, w tym następstw izolacji rówieśniczej spowodowanych stanem epidemii COVID-19. Istotne jest również odpowiednie wsparcie rozwoju psychofizycznego dzieci i młodzieży w ramach prowadzenia przez specjalistów infolinii interwencyjno-informacyjnej. Pod bezpłatny numer telefonu będzie mogła zadzwonić każda młoda osoba mająca problemy w domu, w szkole czy też w relacjach rówieśniczych” – informuje resort edukacji i nauki.

Resort wskazuje, że po okresie izolacji wielu młodych ludzi musi sobie poradzić od nowa z różnego rodzaju relacjami i związanymi z tym emocjami.

„Niejednokrotnie dzieci są ofiarami przemocy i agresji – słownej, a także fizycznej ze strony rówieśników lub dorosłych, są coraz bardziej samotne, często nie mają z kim porozmawiać o swoich problemach. Dzięki nowej infolinii dzieci będą mogły skontaktować się ze specjalistami 24 godziny na dobę i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach”

W ramach infolinii specjaliści udzielają wsparcia również osobom dorosłym: rodzicom, opiekunom i nauczycielom.

MEiN zapewnia, że wszystkie działania są realizowane bezpłatnie i anonimowo.

POLECAMY TAKŻE

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię