Fundacja Pełna Ciepła ze Szczecina wspiera świetlicę prowadzoną przez polskie siostry zakonne na Syberii

0

Fundacja Pełna Ciepła ze Szczecina pomagała już w Kazachstanie, a teraz środki finansowe zostały przekazane świetlicy dla ubogich dzieci, prowadzonej przez polskie misjonarki w Ułan Ude na Syberii. Organizacja od lat wspiera aktywnie projekty misyjne, wiążące się z pomocą potrzebującym dzieciom w krajach, które są mniej rozwinięte gospodarczo.

Fundacja Pełna Ciepła ze Szczecina wspiera świetlicę prowadzoną przez polskie siostry zakonne na Syberii

Jpeg

Otrzymaliśmy prośbę o wsparcie z Syberii. Była to bardzo miła wiadomość przedstawiająca piękną, bardzo potrzebną działalność sióstr. Dzieciaki w tym obwodzie to zwykle bardzo zdolna młodzież mająca jednak ograniczone możliwości rozwoju życiowego. Jesteśmy bardzo zainteresowani pomocą tej organizacji – mówi Katarzyna Michalska z Fundacji Pełnej Ciepła.

Fundacja Pełna Ciepła ze Szczecina otrzymała prośbę o wsparcie z miejscowości Ułan Ude na Syberii. Działa tam mała świetlica środowiskowa, w której w ciągu dnia przebywają dzieci. Prowadzą ją siostry zakonne, utrzymywana jest tylko z datków parafian oraz z pozyskanych przez misjonarki środków.

Przekazaliśmy środki finansowe i będziemy namawiać przedsiębiorców z którymi współpracujemy, by poszli naszym śladem – dodaje Filip Kiżuk.

Dotacja, która została przekazana przez szczecińską fundację ma być przekazana na bieżące potrzeby świetlicy czyli np. zakup sprzętu sportowego, tablic korkowych czy środków dydaktycznych. Siostry jako pilną potrzebę wskazały również konieczność zatrudnienia psychologa wspierającego dzieci.

wspieramy organizacje pozarządowe oraz parafie, które wymagają pomocy, by oferować swoim podopiecznym możliwość rozwoju, ale i poznawania świata. Zgłosiła się do nas siostra Erika Helena Syta z Syberii. Prośba dotyczyła wsparcia finansowego dla świetlicy dziennego pobytu dla dzieci i młodzieży. Odbywają się tam zajęcia techniczne, dydaktyczne, artystyczne i sportowe. Siostry pomagają dzieciom w nauce, ale i rozwijają ich talenty artystyczne. To cenna inicjatywa. Dzieją się tam piękne i dobre rzeczy – mówi Katarzyna Michalska.

Pod opieką parafii jest kilkadziesiąt niepełnoletnich osób

Dobro z Polski idzie na Syberię. Bardzo się cieszymy, że możemy taką pomoc przekazać. Dzieci w świetlicy otrzymują ciepły posiłek, owoce, ciepłe napoje. To bardzo pożyteczna działalność – mówi Filip Kiżuk.

Polecamy także:
Stargard: Sprzątają i zgarniają eko-gadżety
Szczecin: Radiowóz dachował na prawobrzeżu
KE chce nałożyć kary finansowe na Polskę. „To kolejny przejaw agresji”

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię