Goleniów: Strefa obsługi Klienta w Urzędzie Miasta i Gminy

0

Z dniem 2 czerwca br. w Urzędzie Gminy i Miasta w Goleniowie nastąpiły spore zmiany w obsłudze interesantów. Pojawiła się wyczekiwana przez mieszkańców Strefa Obsługi Interesanta.

Pandemia i zamykanie urzędów sprawiły, że władze miast zaczęły reorganizować swoje urzędy. Nie tylko pracę urzędników, ale również wnętrza urzędów. Tak się stało w Goleniowie. Mieszkańcy wyczekiwali sali obsługi, w której będą mogli w jednym miejscu załatwić swoje sprawy, bez chodzenia od pokoju do pokoju po piętrach urzędu.

Niestety, nie pojawiła się w urzędzie sala, jak np. w Szczecinie, ale wchodząc wejściem A na jednym piętrze załatwimy najpilniejsze sprawy. Nie jedna sala, ale strefa w której odbywać się będzie bezpośrednia obsługa interesantów, znajduje się na parterze Urzędu.

Wejście Główne A – tym wejściem musimy wejść by załatwić sprawy związane w biurach:

  • Biuro Obsługi Interesanta
  • Windykacja, deklaracje śmieciowe – pokój 103
  • Biuro dowodów osobistych – pokój 105
  • Ewidencja ludności (zameldowanie, wymeldowanie, nadanie nr PESEL osobom dorosłym) – pokój 106
  • Sprawy mieszkaniowe – pokój 110
  • Deklaracje śmieciowe – pokój 111
  • Podatki od środków transportu – pokój 112
  • Podatek od nieruchomości: tereny poza miastem – pokój 115
  • Podatek od nieruchomości: miasto – pokój 116
  • Kasa

Wejście B (od strony Biura Rady Miejskiej) zostało zamknięte dla swobodnego ruchu. Zostało ono wyznaczone dla Radnych i zaproszonych na organizowane spotkania i konferencje.

 

Wejście C (od strony Urzędu Stanu Cywilnego) przeznaczone dla obsługi interesantów tego urzędu.

Wejście D (od strony Straży Miejskiej) przeznaczone dla interesantów Straży Miejskiej, dla osób kierowanych do prac społecznie użytecznych oraz zaopatrzenia.

Składanie podań, wniosków oraz dokumentów do Wydziału Planowania Przestrzennego, Nieruchomości i Ochrony Środowiska w Biurze Obsługi Interesanta. Sprawy związane z działalnością gospodarczą i pozwoleniami na sprzedaż alkoholu, licencja na TAXI można załatwić po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym 91 46 98 275; 91 46 98 276.

W dalszym ciągu pożądaną przez Urząd Miasta i Gminy formą obsługi jest składanie podań i wniosków przez EPUAP. W  dalszym ciągu, ze względu na trwające obostrzenia, wymagane jest wcześniejsze umawianie się z urzędnikami telefonicznie oraz poprzez maila. Wykaz telefonów dostępny na stronie internetowej goleniów.pl Urząd Miasta i Gminy przypomina, że w urzędzie nadal obowiązują maseczki i dezynfekcja rąk.

źródło: goleniów.pl

Polecamy także:

Świetlica Śródmiejska odwiedzi szczecińskie podwórka!
Szczecin: W ten weekend szczepienia od ręki na Jasnych Błoniach
Szczecin: Derby dla Świtu w III lidze

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię