Goleniowski paraliż

0

Śmiało już można powiedzieć, że Goleniów dotknął urzędniczy paraliż, który niestety zszedł ze szczebla władzy. Mało tego zakończona kontrola RIO wykazała działania na szkodę gminy i nie przestrzeganie przepisów.

Burmistrz Krupowicz praktycznie nie istnieje na urzędzie.

W ubiegłym roku  więcej go nie było niż pracował ze względu na zwolnienia lekarskie i urlopy. Co ciekawe zwolnienie lekarskie (na którym żadnej pracy wykonywać nie wolno) nie przeszkadzało mu uczestniczyć w zebraniach innych jego aktywności po za miastem Goleniów jak np. uzdrowiska o czym informują lokalne media goleniowskie, dopytując co na to ZUS.

W tym roku jak wiemy nie udało się uchwalić budżetu w Goleniowie. Niestety sprawującym władzę w tym mieście i gminie kompletnie nie zależy na tym, by wykonywać swoje obowiązki z szacunkiem do tych którzy obdarzyli ich zaufaniem. Krupowicz powrócił na kilka dni na stołek burmistrza tylko po to by oświadczyć, że nie zamierza rozmawiać z radą miasta i nic nie zamierza robić bo zamierza doprowadzić do przedterminowych wyborów. Tylko, że jakby faktycznie mu na tym zależało, to po prostu powinien ustąpić ze stanowiska i wtedy rozpisuje się wybory. Ale Krupowicz wymyślił sobie kombinację wyborczą z votum zaufania i jakimiś podchodami. Nie dawno chorowity burmistrz Goleniowa znowu przedstawił zwolnienie lekarskie, które zostało przedłożone, na zwolnieniu jest również zastępca Krupowicza Zajko.

W takiej sytuacji zastępuje Burmistrza II wiceburmistrz  Tomasz Banach.  Jednak prawo w takiej sytuacji przewiduje konkretne postępowanie również przewodniczącego Rady Miasta, który winien poinformować o tym fakcie Wojewodę. Gdyż jest to sytuacja niebezpieczna dla funkcjonowania gminy.

Czy Goleniów przetrwa ten kataklizm?

Co ciekawe burmistrz Krupowicz cofnął prawo do podejmowania decyzji w imieniu własnym czyli Burmistrza Gminy Goleniów kluczowym dla funkcjonowania urzędu osobom a więc : Dyrektorowi Wydziału Gospodarki Gminnej  Jerzemu Wysockiemu oraz Dyrektorowi Wydziału Administracji i Spraw Społecznych Pani Marzenie Domańskiej, która mimo to przeszła na emeryturę i nadal jest dyrektorem tak ważnego wydziału. Dwa najważniejsze wydziały urzędu są w tym momencie bezwładne w decydowaniu. Dyrektorzy nie mają uprawnień decyzyjnych z upoważnienia burmistrza, to jest wręcz kataklizm urzędniczy, a do tego brak Burmistrza w pracy powoduje że urząd nie funkcjonuje.

Polecamy także:

Pięknie nas potną – straszą fakenewsy zalewające internet
„W Zasadzie, Życie!”, czyli 17. Narodowy Dzień Życia
24 marca: Wspomnienie Polaków, którzy ratowali Żydów

- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię