Gryfice aplikują po 32 miliony

0

Gmina Gryfice złożyła do Rządu trzy wnioski opiewające na kwotę 32 676 075 zł. Wszystko w ramach naboru do Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Czy wnioski złożone przez Gryfice znajdą uznanie?

Program Polski Ład, został stworzony specjalnie dla samorządów lokalnych, by te pojedynczo lub w partnerstwach mogły ubiegać się o bezzwrotne dofinansowanie dla realizowanych inwestycji. Wysokość dofinansowania zależy od obszaru priorytetowego inwestycji, a tych jest aż 35.  O co ubiegają się Gryfice?

  • Pierwszy ze złożonych wniosków dotyczy modernizacji i przebudowy ponad 10 km dróg i chodników w obrębie miasta. Remontu mają się doczekać ulice: Armii Krajowej, Bankowa, Brzozowa, Fabryczna, Gdyńska, Koszarowa, Mała, Orkana, Piaskowa, Podgórna, Słoneczna, Spocka, Tenisowa, Wiejska, Dworcowa, Gdańska, 11 – go Listopada, 1 Maja, Nadbrzeżna, Ogrodowa, Polna, Rapackiego, Słowackiego, Sportowa, Szewska, Zdrojowa.
  • Kolejny wniosek dotyczy budowy, jakże potrzebnego, przedszkola z oddziałami żłobkowymi w Gryficach przy ulicy Sienkiewicza
  • Trzeci wniosek dotyczy również koniecznej inwestycji, czyli Dziennego Domu Seniora przy ul. Piłsudskiego.

Dziś już nikogo nie trzeba przekonywać, jak ważne i potrzebne są to działania. Gmina Gryfice wkłada w nie blisko 6 mln złotych.

Ale na tym nie koniec działań. Gmina Gryfice aplikuje również o środki z Funduszu Inwestycji Lokalnych. Gmina, podobnie jak wszystkie samorządy w Polsce, otrzymała bezzwrotną dotację o wartości 1,9 mln złotych, z przeznaczeniem na budowę przedszkola z oddziałami żłobkowymi.

Niestety Gryfice mają również doświadczenie odrzucenia wniosków składanych przez samorządowców. Czy powiedzie się w ramach Polskiego Ładu? Okaże się wkrótce.

Polecamy także:

Czy zakaz handlu w niedziele jest zgodny z konstytucją? Orzeczenie TK
Polityka prezydenta Krzystka przyczyną drastycznych podwyżek ciepła w Szczecinie
Międzyzdroje: 16-latek tonął w Bałtyku. Na miejscu lądował helikopter LPR

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię