I co dalej z choinką?

0

Według tradycji ubieramy choinkę w Wigilię Bożego Narodzenia. Cała rodzina wspólnie przystraja drzewko, aby później usiąść do kolacji. Coraz częściej jednak decydujemy się na to, aby choinki były gotowe przed świętami. A co z rozbieraniem drzewka?

O ile termin ubieranie choinki nie wzbudza tylu emocji, o tyle do kiedy drzewko powinno stać w domu już nie jest takie oczywiste. W sieci możemy znaleźć głównie trzy daty, które funkcjonują w Polsce:

  • Pierwsza wersja to rozbieranie choinki po święcie Trzech Króli, czyli po uroczystości Objawienia Pańskiego, choć wedle innego przekazu należy ją rozebrać przed tym dniem.
  • Druga odpowiedź na pytanie – kiedy rozebrać choinkę? – brzmi – w Niedzielę Chrztu Pańskiego, czyli w pierwszą niedzielę po święcie Trzech Króli.
  • Trzecia propozycja to rozebranie drzewka w święto Matki Bożej Gromnicznej, czyli dopiero 2 lutego.

Niektórzy, ze względu na potrzebę przemeblowania mieszkań, aby zmieścić choinkę w mieszkaniu rozbierają ją jeszcze przed sylwestrem. Abyśmy nie musieli się martwić o to, co zrobić z rozebranym drzewkiem Paulina Łątka z Centrum Informacji Miasta informuje:

– Choinkę wystarczy ustawić obok brązowego pojemnika na bio, najlepiej w przeddzień lub w dniu ich odbioru od godziny 6. Wystawienia choinki nie trzeba nigdzie zgłaszać. Jako tzw. odpady zielone muszą być pozbawione wszystkich lampek, ozdób i folii.

Wystarczy sprawdzić kiedy mamy wywóz bioodpadów i zgodnie z terminarzem wystawić drzewko przy śmietniku.

 

Polecamy:

Szczecin: Czy kamienica po pożarze nadaje się do zamieszkania? [FILMY]

 

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię