Jarosław Gowin do dymisji. Co dalej ze Zjednoczoną Prawicą?

0

Mateusz Morawiecki nie chce Gowina w rządzie. Złożył już wniosek na rękach Andrzeja Dudy w sprawie dymisji z funkcji wicepremiera. Premier zaprasza jednak polityków Porozumienia do współpracy.

Na dzisiejszej konferencji prasowej Piotr Müller – rzecznik prasowy rządu poinformował zgromadzonych, że Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki zwrócił się do Prezydenta RP Andrzeja Dudy z wnioskiem o dymisję Jarosława Gowina. Taka decyzja ma być pokłosiem ostatnich działań w rządzie, które wywołują niepokój wśród jednego z koalicjantów. Jest brak zaufania, a Gowin nie wywiązuje się właściwie z powierzonych mu zadań w Rządzie.

Kamieniem niezgody ma być tzw. „Polski Ład” program zaprezentowany kilka miesięcy temu na konferencji prasowej.

Skuteczność rządu Zjednoczonej Prawicy jest zależna od tego i możliwa dzięki wspólnej ciężkiej pracy całej Zjednoczonej Prawicy – zarówno PiS, jak i wszystkich koalicjantów, którzy mają podpisaną umowę koalicyjną i tych, którzy wspierają rząd Zjednoczonej Prawicy – podkreślił rzecznik. Dodał także , że zaprasza do współpracy polityków partii Porozumienie, jednak już bez Gowina, ponieważ nie wypełnił on warunków umowy koalicyjnej.

Konferencja jest dostępna pod TYM LINKIEM.

https://www.facebook.com/kancelaria.premiera/videos/236422351816984

Więcej informacji wkrótce.

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię