Kobylanka: Przekazanie umundurowania specjalnego dla jednostek OSP

0
Udostępnień
144
Wyświetleń

RelatedPosts

W Urzędzie Gminy Kobylanka odbyło się uroczyste przekazanie umundurowania specjalnego przeznaczonego do działań ratowniczo – gaśniczych, zakupionego z przeznaczeniem dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.

Przekazania dokonała Julita Pilecka – Wójt Gminy Kobylanka.  Ze względów na panującą pandemię, w przekazaniu uczestniczyli wyłącznie: Prezes OSP Kobylanka – Piotr Dolata, Prezes OSP Bielkowo – Dariusz Zagrodzki oraz Prezes OSP Kunowo – Adam Janeczek.

Przekazane umundurowanie zostało zakupione ze środków gminy Kobylanka. Zakup sfinansowany był z funduszy wstępnie przeznaczonych w budżecie gminy na dofinansowanie zakupu nowego samochodu ratowniczo – gaśniczego dla jednostki OSP w Kobylance w 2020 r. Dzięki wygraniu wozu strażackiego za wysoką frekwencję podczas drugiej tury wyborów w Bitwie o Wozy, powstały oszczędności, których część przeznaczona została na zakup tak potrzebnych od lat nowych ubrań bojowych dla strażaków z OSP. Koszt zakupionego umundurowania to około 80 tysięcy zł. Za powyższą kwotę zakupiono:

  • dla OSP z Kobylanki – 7 szt. umundurowania specjalnego PREDATOR firmy SCANTEX,
  • dla OSP z Bielkowa – 13 szt. umundurowania specjalnego PREDATOR firmy SCANTEX,
  • dla OSP z Kunowa – 7 szt. umundurowania specjalnego PREDATOR firmy SCANTEX oraz 7 par butów specjalnych gumowych.

Pozostałe jednostki, czyli OSP z Niedźwiedzia oraz OSP z Reptowa umundurowanie specjalne otrzymały w ostatnim czasie dzięki zakupom dofinansowanym z programu „Mały Strażak”.

Zaledwie w ostatnim kwartale wszystkie jednostki OSP z naszej gminy wzbogaciły się również w liczny sprzęt i wyposażenie.

Jednostka OSP z Kobylanki, zakupiła dodatkowo: armaturę wodno-pianową do nowego samochodu.

Jednostka OSP z Bielkowa, otrzymała dodatkowo: grant na remont remizy – dofinansowanie w ramach „Grantów Strażackich” z Urzędu Marszałkowskiego, w tym z budżetu Kobylanka gminy 6 000 zł.

Jednostka OSP z Kunowa, zakupiła dodatkowo dzięki dofinansowaniu w ramach programu „Mały Strażak” organizowanego przez NFOŚiGW i WFOŚiGW: armatura wodno – pianowa, hełmy strażackie – 6 szt., węże pożarnicze – 20 szt.,aparaty nadciśnieniowe – 2 komplety, czujniki bezruchu  – 2 szt.

D otacja z programu „Mały Strażak” w kwocie 25 000 zł , zaś z budżetu gminy ok. 4 000 zł.

Jednostka OSP z Reptowa, zakupiła dzięki dofinansowaniu w ramach programu „Mały Strażak” organizowanego przez NFOŚiGW i WFOŚiGW: umundurowanie specjalne  – 8 szt., aparaty ODO MSA kompozytowe  – 2 komplety

Dotacja z programu „Mały Strażak” w kwocie 25 000 zł , zaś z budżetu gminy ok. 8 500 zł.

Jednostka OSP z Niedźwiedzia, zakupiła dzięki dofinansowaniu w ramach programu „Mały Strażak” organizowanego przez NFOŚiGW i WFOŚiGW: umundurowanie specjalne  – 6 szt., hełmy strażackie – 9 szt., aparaty powietrzne  – 2 komplety, węże ssawne – 2szt., czujniki bezruchu  – 2 szt.

Dotacja z programu „Mały Strażak” w kwocie 25 000 zł , zaś z budżetu gminy ok. 6 300 zł.

OSP Niedźwiedź zamontowała również nową bramę garażową finansowaną z dotacji WFOŚiGW w kwocie 15 000 zł, przy wkładzie z budżetu gminy ok. 1 700 zł.

Wszystkie powyższe zakupy zostały już zrealizowane. Mamy nadzieję, że posłużą strażakom przez długie lata i przyczynią się do poprawy ich pracy, a także bezpieczeństwa na terenie naszej gminy.

Składamy szczególne podziękowania za ogromne zaangażowanie dla druha Komendanta Gminnego OSP RP – Dariusza Zagrodzkiego, który włożył mnóstwo energii w pomoc w pozyskaniu zakupionego sprzętu – czytamy w komunikacie UG Kobylanka.

Skomentuj artykuł!

Powiązane Wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Gdzie uzyskać bezpłatną pomoc prawną?

Skorzystaj z darmowej pomocy prawnej!

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist