Kompleksowy remont i parkingowiec na jednej z ulic w centrum miasta?

0
pixabay.com

Tuż obok powstającej Fabryki Wody znajduje się ul Bożeny. To właśnie ona zostanie niebawem kompleksowo wyremontowana. Powstanie tam blisko 200 miejsc parkingowych. Ogłoszono przetarg.

Ulica Bożeny to niedługa droga, porośnięta trawą, niczym polna, rozpoczynająca się od ul. 1 Maja. Kierując się nią można dotrzeć do ul. Sczanieckiej.

Ze względu na trwającą nieopodal tej ulicy budowę Fabryki Wody, miasto postanowiło ją całkowicie odremontować. Po jednej jej stronie powstanie chodnik i miejsca parkingowe, a po drugiej tzw. ciąg pieszo – rowerowy. Remont będzie zakładał odremontowanie starego odcinka ul. Bożeny wraz z nowym, który obecnie jest tak jakby typowo polny.

Przy ul. Bożeny miasto zaplanowało powstanie blisko 200 miejsc parkingowych. Nowa infrastruktura drogowa ma ułatwić dojazd do Fabryki Wody.

Oferty na tę część przetargu można składać do 17 stycznia 2022 r.

Na wykonanie wszelkich prac wyłoniona firma będzie miała 10 miesięcy.

W okolicach ul. Bożeny szykuje się jeszcze jedna poważna inwestycja.

W miejscu dawnych ogródków działkowych przy ul. Sczanieckiej planowane jest stworzenie trzypiętrowego parkingowca. Pomieści on minimum 250 aut.

Ta inwestycja, puki co, zostaje jedynie w planach. Przetarg na wykonanie tego pomysłu ogłoszony zostanie od razu po tym, jak miastu uda się zabezpieczyć niezbędne fundusze na ten cel.

POLECAMY TAKŻE

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię