Tak Niewiele – Bożonarodzeniowa akcja Fundacji Małych Stópek

0
Foto: pixabay.com

„Tak Niewiele” to kolejna akcja Fundacji Małych Stópek. Tym razem akcja skierowana jest do podopiecznych Domów Pomocy Społecznej, osób często opuszczonych przez bliskich. Aby sprawić radość osobom z niepełnosprawnością intelektualną wystarczy tak niewiele, bo czasami zwykła pamięć. Symbolem akcji jest wiatraczek, o który kiedyś poprosił jeden z podopiecznych pod choinkę.

Tak Niewiele – Bożonarodzeniowa akcja Fundacji Małych Stópek

Czasem wystarczy tak niewiele, aby sprawić komuś radość i przywołać na jego twarzy szczery uśmiech – mówi ks. Tomasz Kancelarczyk.

Foto: Fundacja Małych Stópek

Do Fundacji Małych Stópek zgłoszono dotychczas ponad cztery i pół tysiąca osób z całej Polski. Każda z tych osób każdego roku oczekuje, że ktoś o nich będzie pamiętał.

Kiedy uzbierałem i to z nadwyżką fundusze na paczki dla nich, otrzymałem zgłoszenia na kolejne prezenty dla kolejnych DPSów – dodaje ks. Kancelarczyk. Jeżeli ktoś zna osobę w takim miejscu, niech jej prześle dowód pamięci koleżeństwa, sąsiedztwa, znajomości. Wszystkich innych proszę o pomoc w przygotowaniu kolejnych 1000 toreb z kawą, szamponem, czekoladą i skarpetami. Gdy to uzbieramy, to być może otrzymam zapotrzebowanie na kolejny tysiąc paczek. Każdy, kto chciałby zrobić taki prezent dla nieznajomego w DPSie potrzebującego dowodu pamięci o nim może to uczynić dokładając się do zbiórki poprzez wysłanie pieniędzy na konto fundacji i wpisując w tytule „DAROWIZNA UBODZY”. Jedna paczka kosztuje około 16 zł.

Z prezentów bożenarodzeniowych cieszymy się każdego roku. Podarunek od bliskich, przyjaciół czy też znajomych w każdym z nas wyzwala uśmiech. W tym roku możemy podarować komuś uśmiech, kto mieszka od nas daleko i kogo nie znamy. Wystarczy wejść na stronę akcji, która znajduje się TUTAJ, wybrać osobę i rzecz, która pod choinką ich ucieszy. Przygotuj prezent i wyślij go na wskazany adres.

O jakich prezentach marzą podopieczni Domów Pomocy Społecznej? Andrzej, lat 44 niepełnosprawny intelektualnie, oczekuje piżamy rozmiar XL. Anna, 28 lat, jest na wózku, dres rozpinany rozmiar XL. Daniel, podopieczny DPS, leżący z głęboką niepełnosprawnością,  inhalator, ciepłe skarpety. Tym i wielu innym osobom możemy sprawić w tym roku uśmiech na twarzy. Bo „Tak Niewiele” potrzeba…

Źródło: Fundacja Małych Stópek

Polecamy także:
Zachodniopomorskie: Kilka godzin bez prądu. Sprawdź, gdzie będą wyłączenia!
Szczecin: Włamania do piwnic, kradzieże i niszczenie aut. Problemy na Prawobrzeżu nie zniknęły
Szczecin: Czy Fosfan zatruwa Północ? 

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię