Szczecin: Wahadło przed Mostem Gryfitów w Podjuchach

0
Foto: UM Szczecin

Od poniedziałku, 13 grudnia br., kierowców czekają utrudniania na Moście Gryfitów w Podjuchach. Z uwagi na roboty drogowe wprowadzony zostanie ruch wahadłowy.

Szczecin: Wahadło przed Mostem Gryfitów w Podjuchach

Foto: UM Szczecin

Od poniedziałku, od godziny 10.00 ruch będzie odbywał się wahadłowo za pomocą sygnalizacji świetlnej. Prace odbywać się będą na odcinku ulicy Floriana Krygiera, od skrzyżowania z ul. Księżnej Anny do najazdu na Most Gryfitów. Kierowcy w tym miejscu muszą szczególnie uważać. Jak czytamy w komunikacie Miasta, „w razie potrzeby może być wprowadzone ręczne sterowanie ruchem.”

Węzeł Granitowa z rekordowym opóźnieniem

Inwestycja o wartości 100 milionów złotych, pierwotnie miała być oddana w drugiej połowie roku 2020. Już wówczas mówiono, że termin nie zostanie dotrzymany, a inwestycja zamiast planowanych 15 miesięcy będzie trwała 30 miesięcy. Jak widać sceptycy mieli rację i na oddanie całkowicie zmodernizowanego Węzła Granitowa poczekamy jeszcze przynajmniej rok. Tymczasem, jak zapowiada Piotr Zieliński, rzecznik Szczecina ds. inwestycji, do końca roku „przy takich sprzyjających warunkach – jeśli pozwoli na to pogoda, to otworzymy całkowicie układ drogowy, który został zaplanowany.”

Jednak całość prac na tym Węźle ma zakończyć się pod koniec przyszłego roku.

Będą jeszcze realizowane roboty na samej konstrukcji mostu. To są prace, które wymagają zabezpieczenia antykorozyjnego, odpowiednimi żywicami elementów betonowych. Z uwagi na to, że te roboty można wykonywać tylko przy odpowiedniej temperaturze, nie może być opadów deszczu czy śniegu, to zakładamy, że końcówka roku to będzie całkowicie oddanie do użytkowania tego układu drogowego – wyjaśnia Piotr Zieliński.

Pierwotnie, inwestycję miała wykonać spółka Budimex, która jednak zrezygnowała z podpisania umowy z Miastem. Jako powód podała zbyt krótki termin realizacji. Konsorcjum Rover, które przejęła budowę tłumaczył opóźnienie między innymi błędami w dokumentacji projektowej.

Polecamy także:
Razem dla ekosystemu czyli współpraca policji z Akademią Morską
Zachodniopomorskie: Kilka godzin bez prądu. Sprawdź, gdzie będą wyłączenia!
Szczecin: Włamania do piwnic, kradzieże i niszczenie aut. Problemy na Prawobrzeżu nie zniknęły

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię