„Książka za worek śmieci”. Wspólnie posprzątajmy w mieście!

0
fot. FB Książka za worek śmieci

Już 18 września odbędzie się akcja „Książka za worek śmieci”. Jej uczestnicy posprzątają centrum miasta, a za swoje wysiłki zostaną nagrodzeni książkami.

18 września odbędzie się XVIII edycja akcji „Książka za worek śmieci”. Weźmie w niej udział 16 wojewódzkich miast Polski, w tym Szczecin.

Akcja ma przede wszystkim zachęcić mieszkańców do wspólnego dbania o środowisko, ale też promować czytelnictwo – wysiłki każdego sprzątającego zostaną nagrodzone książką. Dla szczecinian przygotowano 50 egzemplarzy. Otrzymają je ci, którzy jako pierwsi wypełnią formularze zgłoszeniowe i stawią się na wielkim sprzątaniu.

>>LINK DO REJESTRACJI<<

Podczas wydarzenia uprzątnięte zostaną miejsca, które wymagają pilnej interwencji. W Szczecinie uznano, że to kryterium spełnia zielony teren między ul. Odzieżową a ul. Księżnej Salomei. We wspólnym sprzątaniu mogą wziąć udział wszyscy chętni. Zbiórka 18 września o godz. 10 przy ul. Odzieżowej 15-16 (niedaleko schodów prowadzących w kierunku ul. Ks. Salomei). Dokładna lokalizacja znajduje się >>TUTAJ<<. Organizatorzy zapewniają worki na śmieci i rękawice.

W akcji mogą wziąć udział również dzieci i młodzież. Dla nich przewidziana jest dodatkowa pula książek.

Polecamy także:

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię