Liga Konferencji: Trzy drużyny z Polski w nowym turnieju

0
foto: Pogoń Szczecin

Liga Konferencji: Pogoń Szczecina, Raków Częstochowa oraz dodatkowo czwarta drużyna PKO Ekstraklasy zagrają w eliminacjach do Ligi Konferencyjnej. Jest to nowy byt na piłkarskim podwórku Starego Kontynentu. Do tej pory polskie drużyny walczyły w eliminacjach do Ligi Europejskiej oraz Ligi Mistrzów. Niestety przeprawa przez mecze eliminacyjne często stawała się przeszkodą nie do przejścia dla polskich ekip. W tym sezonie jedyną drużyną z naszego kraju, która zagrała w europejskich pucharach był Lech Poznań. Kolejarz pojawił się w LE, lecz z grupy ostatecznie nie wyszedł.

W nowym rozdaniu jedna drużyna z Polski będzie walczyć o LM i będzie to tradycyjnie mistrz Polski. Z kolei od nowego sezonu żadna z polskich drużyn nie będzie już rywalizować o udział w Lidze Europejskiej. Trzy drużyny pojawią się w eliminacjach do Ligi Konferencyjnej.

Liga Konferencji: Pogoń Szczecina i Raków Częstochowa nowym turnieju UEFA

Już za kilka miesięcy drużyny z Polski zawalczą o udział w Lidze Konferencyjnej. Ma być to turniej trzeciego stopnia w Europie. O udział w nim zawalczą trzy drużyny z Polski. Pewne eliminacji są na ten moment Pogoń Szczecin oraz Raków Częstochowa. Do tej dwójki dołączy jeszcze drużyna z czwartego miejsca PKO Ekstraklasy zważywszy na fakt, że Raków zdobył Puchar Polski będący także przepustką do gry w LK. Ile drużyn z danych krajów już niedługo przystąpi do walki o występy w nowym turnieju spod szyldu UEFA?

– po 1 zespole z Anglii, Niemiec, Francji, Hiszpanii, Włoch

– po 2 zespoły z Portugalii, Rosji, Ukrainy, Belgii, Holandii, Turcji, Austrii, Danii, Szkocji i Czech

– oraz po 3 zespoły z Cypru, Szwajcarii, Grecji, Serbii, Chorwacji, Norwegii, Szwecji, Izraela, Kazachstanu, Białorusi, Azerbejdżanu, Bułgarii, Rumunii, Polski, Słowacji, Słowenii, Węgier, Luksemburga, Litwy, Armenii, Łotwy, Albanii, Macedonii, Bośni i Hercegowiny, Mołdawii, Irlandii, Finlandii, Gruzji, Malty, Islandii, Walii, Irlandii Północnej, Gibraltaru i Czarnogóry.

plus 1 przedstawiciel Liechtensteinu i po 2 przedstawicieli Estonii, Kosowa, Wysp Owczych, Andory i San Marino

Źródło: wp

Polecamy także przeczytać artykuły:

- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię