Literacki Trip w Stargardzie

0

Młodzieżowy Dom Kultury i Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Stargardzie zapraszają w piątek, 23 kwietnia br. na LITERACKI TRIP 2021 z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.

Literacki Trip w Stargardzie

Literatura dosłownie przejedzie z mieszkańcami przez ulice Stargardu. To wyjątkowy dzień! To święto pisarzy, poetów, tłumaczy, redaktorów, korektorów, wydawców i wszystkich tych, którzy z książkami i prawem autorskim mają na co dzień do czynienia. To także święto tych, którzy trzymają książki przy łóżku czy pod poduszką! W samo południe na trasie linii numer 5 będzie można przez kilka godzin zapoznać się z literaturą polską i światową. Zaproszeni goście będą dosiadać się do autobusu na wybranych przystankach i czytać fragmenty swojej ulubionej książki.

Akcja została zorganizowana przez Młodzieżowy Dom Kultury w Stargardzie we współpracy z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacji w Stargardzie. Pomysłodawcą promocji literatury jest Maciej Dura-Pomarański z MDK Stargard. Organizatorzy mają także powód do wspólnego świętowania.

W tym roku obchodzony jest Jubileusz 70-lecia MDK Stargard. Ponadto to dobra okazja do upamiętnienia innej rocznicy. 60 lat temu mieszkańcy miasta po raz pierwszy mogli skorzystać z komunikacji publicznej. Na ulice Stargardu wyjechało 6 autobusów, które przewoziły pasażerów na trzech liniach autobusowych. Dokładnie 1 lipca 1961 roku mieszkańcy wsiedli do 6 autobusów marki SAN. Linia nr 1 kursowała od POM przy ul. Gdańskiej do ul. Moniuszki, a latem do Jeziora Miedwie w Morzyczynie, linia nr 2- od pl. Majdanek do Kluczewa i Lotniska, a linia nr 3- od os. Kossaka do miejscowości Święte oraz do ul. Jesionowej. Jesienią sezonowa linia dowoziła pracowników do Cukrowni Kluczewo.

Pierwszy kurs linii numer 5 rozpocznie się na przystanku: Pętla „Chopina” o godz. 12:48. Trasa zakończy się po czwartym kursie o godz. 15:58.

Źródło: MDK Stargard

POLECAMY TAKŻE:

Świnoujście: Foka na plaży

Można składać wnioski na mieszkania socjalne

Wypadek dzwonu nie pokrzyżuje planów. „Głos Nienarodzonych” będzie bić

- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię