Loteria szczepionkowa: nagrody nieopodatkowane PIT

0
Urzędniczka PIP kwestionuje szczepienia. Reakcja Głównego Inspektoratu Pracy

Rząd stara się skłonić Polaków do szczepień. Kolejną zachętą jest nieopodatkowanie nagród wygranych w Loterii Narodowego Programu Szczepień.

Zachęcanie do szczepień

Na razie nie zdecydowano się na przymus szczepień, choć coraz częściej słyszy się o zaostrzaniu restrykcji dla osób niezaszczepionych. Chociażby we Francji ogłoszono ostatnio, że bez certyfikatu szczepień nie będzie można korzystać z m.in. restauracji, centrów handlowych, pociągów czy placówek medycznych.

Rząd wciąż stara się wszelkimi sposobami zachęcać Polaków do szczepień. Zgodnie z danymi z 14 lipca wykonano 31 863 546 szczepień, jednak tylko 15 453 502 osoby są w pełni zaszczepione. Pomysłem, który miałby zwiększyć te liczby ma być Loteria Narodowego Programu Szczepień.

Nagrody w loterii bez PIT

Loteria szczepionkowa rozpoczęła się 1 lipca i potrwa 3 miesiące. Aby wziąć w niej udział trzeba mieć ukończone 18 lat i być w pełni zaszczepionym. Przewidziane nagrody to:

  • nagrody codzienne: 200 zł dla co 500 osoby i 500 zł dla co 2 tys. osoby;
  • nagrody tygodniowe (12 losowań w każdą środę): 60 x 50 tys. zł i 720 hulajnóg elektrycznych;
  • nagrody miesięczne (3 losowania): 6 x 100 tys. zł i 6 x samochód osobowy Toyota Corolla;
  • nagrody finałowe (losowanie 6 października): 2 x 1 mln zł i 2 x samochód osobowy Toyota C – HR.

Ministerstwo Finansów poinformowało, że weszło w życie rozporządzenie podpisane przez ministra finansów, funduszy i polityki regionalnej, zgodnie z którym nagrody z loterii o wartości przekraczającej 2 280 zł nie będą opodatkowane podatkiem PIT.

Grupa szczęśliwców nie będzie musiała zatem płacić ponownego podatku  zarówno za drobne wygrane (jak 200 czy 500 zł), jak i nagrody rzeczowe (hulajnogi elektryczne i samochody) czy duże sumy sięgające 1 mln zł.

Polecamy także:

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię