Ludzie żyją tak długo, jak długo inni pielęgnują pamięć o nich…

0

„Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości.” – te słowa marszałka Józefa Piłsudskiego najlepiej uświadamiają nam jak ważna jest pamięć o historii i tradycji.

Ludzie żyją tak długo, jak długo inni pielęgnują pamięć o nich…

Żołnierze 12 Brygady Zmechanizowanej oraz innych jednostek garnizonu Szczecin upamiętnili poległego w Afganistanie ś.p. st. chor. Łukasza Sroczyńskiego. Żołnierze zorganizowali rajd rowerowy na trasie: Szczecin – Stargard. Przed rajdem delegacja zapaliła znicz pod tablicą pamiątkową poświęconą ś.p. Łukaszowi Sroczyńskiemu, następnie udali się na grób poległego żołnierza gdzie złożyli kwiaty i zapalili znicz. Cześć Jego Pamięci!

***

Ś.p. st. chor. Łukasz SROCZYŃSKI urodził się 10 marca 1981 r. W 2001 r. rozpoczął zasadniczą służbę wojskową w Podlaskim Oddziale Straży Granicznej. W 2005 r. ukończył Szkołę Podoficerską Wojsk Lądowych w Poznaniu i został wyznaczony na stanowisko dowódcy drużyny piechoty zmotoryzowanej w 1. batalionie piechoty zmotoryzowanej 12. Brygady Zmechanizowanej w Szczecinie. Brał udział w III i XII zmianie PKW w Afganistanie. W dniu 22 grudnia 2012 r. w trakcie wykonywania zadania bojowego został ciężko ranny. Poległ w wyniku odniesionych ran 3 sierpnia 2013 r. Pośmiertnie mianowany przez Ministra Obrony Narodowej na stopień wojskowy starszego chorążego oraz wpisany do Księgi Honorowej Wojska Polskiego. Został też odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Krzyża Wojskowego. Śp. st. chor. Łukasz SROCZYŃSKI pozostawił żonę i córkę.

Polecamy także:
Boleszkowice: Są zarzuty w sprawie śmiertelnego wypadku
Kto chce, a kto nie remontować zajezdnię Golęcin?
Tokio 2020: Kolejne sukcesy Polaków. Wśród medalistów zawodnicy ze Szczecina!

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię