Tokio 2020: Kolejne sukcesy Polaków. Wśród medalistów zawodnicy ze Szczecina!

0
Tokio 2020: Kolejne sukcesy Polaków. Wśród medalistów zawodnicy ze Szczecina!

Co za dzień! Kolejne medale znalazły się w rękach Polaków. Podobnie jak wczoraj jest to złoto, srebro i dwa brązy.

Srebro w żeglarstwie

W godzinach porannych polskiego czasu medalowy wyścig ukończyły Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar. Polki zdobyły czwarte miejsce, tym samym wywalczyły sobie srebrny medal w żeglarstwie, w klasie 470. Lepsze okazały się tylko Brytyjki Hannah Mills i Eilidh McIntyre. Na podium stanęły też Francuzki Camille Lecointre i Aloise Retornaz.

Występująca w biało – czerwonych barwach Agnieszka Skrzypulec pochodzi ze Szczecina i jest związana z tutejszym Stowarzyszeniem Euro Jacht Klub Pogoń. Na swoim koncie ma już m.in. złoty medal z mistrzostw świata w Salonikach (2017) i ze światowych wojskowych igrzysk sportowych w Wuhan (2019). Jest też wielokrotną mistrzynią Polski.

Brąz w biegu na 800 m

Kolejny medal również trafił do zawodnika związanego ze Szczecinem. Patryk Dobek ukończył bieg na 800 m z czasem 1:45.39. Wcześniej olimpijczyk z Miejskiego Klubu Lekkoatletycznego w Szczecinie zwyciężył w biegu półfinałowym. Uzyskał czas 1:44.60.

W tym roku Patryk Dobek zdobył już złoty medal w biegu na 800 m podczas Halowych Mistrzostw Europy w Toruniu.

Złoto i brąz w rzucie młotem

Wczorajszy sukces polskich młociarek powtórzyli dziś panowie. Wojciech Nowicki zdobył złoto rzutem na 82,52 m, co było najlepszym wynikiem w jego karierze. Z kolei Paweł Fajdek zajął trzecie miejsce na podium po rzucie na 81,53 m.

Wczoraj te same medale zdobyły Polki. Złoto przypadło trzykrotnej mistrzyni olimpijskiej Anicie Włodarczyk, a brąz Malwinie Kopron.

Polecamy także:

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię