Szczecin: Miasto pełne koloru

0

Przed nami kolejna odsłona szczecińskiego festiwalu koloru, w którym barwa i światło odegrają pierwsze skrzypce. 13 sierpnia odbędzie się impreza pod nazwą Iluminacje Szczecin. Tego letniego wieczoru Szczecin rozświetla się dziesiątkami kolorów i sprawia, że spacer ulicami miasta zamienia się w barwną podróż pełną wyjątkowych widoków.

Szczecin: Miasto pełne koloru

Do znanych ze stałych iluminacji budynków dołączą kolejne dodatkowe instalacje świetlne na trasie spaceru, które rozbudzą wyobraźnie uczestników i przeniosą ich w zupełnie inny świat. Iluminacje Szczecin to także inne spojrzenie na przestrzeń miejską. Za sprawą nowego oświetlenia mijane na co dzień miejsca nabiorą innego wyglądu i znaczenia.

Spacer szlakiem szczecińskich iluminacji najlepiej zacząć spod fontanny na Wałach Chrobrego – mówi Celina Wołosz, rzecznik prasowy, Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia Sp. z o. o.. Mijając podświetloną Łasztownię, przechodząc przez Stare Miasto dojdziemy do TRAFO Trafostacji Sztuki, gdzie będzie przygotowana pierwsza niespodzianka. Dalej kierując się w stronę fontanny na Placu Zwycięstwa, miniemy podświetloną Katedrę św. Jakuba i Bramę Portową. Stamtąd warto będzie skierować się na Deptak Bogusława, który zostanie zaaranżowany na nowo, a wyjątkowa sceneria sprawi, że pasaż w centrum miasta zmieni się nie do poznania.

Na trasie spaceru znajdzie się także Plac Orła Białego, którego aranżacja Pałacu pod Globusem zatrzyma nas z pewnością na dłużej. Nie należy zapominać także o Zamku Książąt Pomorskich, gdzie oprócz tradycyjnej iluminacji będzie czekać wyjątkowo oświetlony Mały Dziedziniec. Mijając szczecińską filharmonię, Cerkiew św. Mikołaja i Pomnik Adama Mickiewicza dojdziemy do finałowego miejsca, jakim będzie Park Żeromskiego, gdzie podświetlone drzewa i alejki przeniosą nas do innego świata pełnego pozytywnych barw i muzyki. Na centralnym placu zabrzmi scena, pojawi się strefa chill outu, strefa piw kraftowych i food trucki.

Zapraszamy już 13 sierpnia o godz. 21.00 do Parku Żeromskiego na wielki finał Iluminacji – dodaje Wołosz. A wszystkie aktualności będą dostępne w wydarzeniu Iluminacje Szczecin 2021.

Polecamy także:
Cztery medale, pożegnania i upadek. Dzień pełen wrażeń w Tokio
Nielegalny wjazd na budowę skończył się dewastacją chodnika i ulicy
Po wypadku na Stołczynie 3 dochodzenia w sprawie

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię