Międzyzdroje: Liczne inwestycje i niespodzianka

0
W Gminie Międzyzdroje sukcesywnie realizowane i podejmowane są nowe inwestycje infrastrukturalne. O wszystkim na bieżąco informuje urzędujący Burmistrz w swoich mediach społecznościowych. Pojawiają się również niespodzianki. 

 

Zgodnie z planem budowy i modernizacji dróg i chodników w Gminie Międzyzdroje wykonane zostały: przebudowa ul. Żwirowej i powstała trasa rowerowa łącząca sołectwa Wicko z Wapnicą. Wkrótce rozpoczną się prace projektowe nad ul. Główną w Lubinie. Natomiast w Wapnicy ciekawie zapowiada się zagospodarowanie plaży, wzdłuż której poprowadzona zostanie widokowa kładka, która połączy plażę z przystanią jachtową.

Niespodzianka
Umiejętne gospodarowanie funduszami lokalnego samorządu pozwala również znaleźć środki na dodatkowe projekty. Burmistrz Mateusz Bobek zapowiedział, że już jesienią ruszy budowa Sali Sportowej w Wapnicy (przy Szkole Podstawowej). Na inwestycję wartą około 3mln złotych wydane jest już pozwolenie na budowę.

📊 Realizując nasze plany dotyczące rozwoju Gminy Międzyzdroje, zmierzamy do poprawy komfortu życia mieszkańców naszych…

Opublikowany przez Burmistrza Międzyzdrojowa – Mateusza Bobka Niedziela, 11 kwietnia 2021

Poszerzanie plaży

Warto wspomnieć również o obecnym poszerzaniu plaży w Międzyzdrojach. Dzięki m.in. umowie na pozyskanie piasku z terenu rozbudowy terminalu LNG wartość projektu z 9mln spadła do 2mln złotych. Godnym uwagi jest również, że połowę wartości inwestycji pokryje Urząd Morski w Szczecinie. Niewątpliwie jest to sukces i szczęście by całe przedsięwzięcie przeprowadzić wkładem liczącym niespełna 12% wstępnie szacowanej ceny.

Wiemy jakie są koszty, ale przejdźmy do zamierzonych efektów. Według wstępnych wyliczeń plaża w Międzyzdrojach poszerzy się nawet o 30 metrów. Zdaniem Burmistrza jest to inwestycja, która posłuży miastu przez najbliższe 10 lat. Niewątpliwie przy rosnących liczbach odwiedzających wczasowiczów przyda się większa powierzchnia tego „obiektu turystycznego”. Polecamy nagranie z aktualnego stanu prac, z którego korzystają lokalni łowcy bursztynów:

- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię