Międzyzdroje: Oceanarium rekordów i płaszczka też rekordzistka

0

W środę 24.02 mieliśmy okazję odwiedzić oceanarium w Międzyzdrojach w którym padł nietypowy rekord i to już po raz drugi. W piątek w nocy  (19.02.2021) przyszło na świat aż 39 płaszczek co jest rekordem w skali światowej. Mama rekordzistka w tym roku przebiła samą siebie ponieważ poprzedni rekord-27 maluchów również należał do niej. W rozmowie z właścicielami oceanarium dowiadujemy się że druga rekordzistka- która jest pod opieką niemieckiego akwarysty, maluchów miała 16. Dla dodatkowego podkreślenia tego wydarzenia warto wiedzieć, że średnio jednorazowo płaszczka rodzi od 2 do 5 małych płaszczek. Na razie rekordowego rodzeństwa nie można jeszcze zobaczyć, ponieważ znajduje się w osobnym akwarium, które pozwoli im na bezpieczny rozwój. Maluchy dobrze się rozwijają, szybko nabierają sił więc już w przyszłym miesiącu możemy oczekiwać ich przeniesienia do mamy.

W oceanarium trwają obecnie prace przy budowie nowego akwarium przeznaczonego specjalnie dla płaszczek. Jak wszystko pójdzie zgodnie z planem w przyszłym miesiącu może nastąpić  otwarcie nowego zbiornika.

Samo oceanarium to prawdziwa perełka. Właściciele nie lubią porównywania ich z innymi tego typu obiektami, ale chciał nie chciał samo się to nasuwa. W sieci można obejrzeć kilka filmów oceniających nasze zachodniopomorskie oceanarium. We wszystkich oceanarium zbiera wysokie notowania. Są jakieś punkty które podlegają surowej krytyce, ale dla zwykłego turysty owe mankamenty są niezauważalne.

Często można znaleźć głosy, że jest drogo. Fakt ceny 35 ulgowy i 45 złotych za normalny bilet do najtańszych nie należą. Ale bilet wart jest swojej ceny. A biorąc pod uwagę fakt, że są tu ryby których nigdzie indziej nie zobaczymy, jak płaszczki w odmianie albinos – to jedyne na świecie. Czy najstarsza 15 letnia para Gurami Olbrzymiej również albinos. Takich niespodzianek jest w tym Oceanarium więcej.

Więc jeśli chcielibyście obejrzeć te małe płaszczki jak i inne ciekawe okazy znajdujące się w międzyzdrojskim Oceanarium do czego gorąco zachęcamy bo warto.

- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię