Mieszkowice: 75 lat istnienia OSP

0
OSP Mieszkowice
OSP Mieszkowice

27 czerwca 2021 roku w Mieszkowicach świętowano 75-lecie powołania do istnienia jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Uroczystość miała miejsce zaledwie kilka godzin po poważnym pożarze jaki strawił jedną z hal tartaku w Starych Łysogórkach. 

Uroczystość została poprzedzona msza świętą, którą odprawił kapelan Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP – Janusz Mieszkowski. W wydarzeniu wzięli ponadto udział strażacy wszystkich jednostek gminy, zaproszeni goście, przedstawiciele władz oraz mieszkańcy Mieszkowic.

Galeria zdjęć: 75 lat OSP w Mieszkowicach. Link otwiera powiększoną wersję zdjęcia.

Powagi wydarzeniu dodały tak ważne dla społeczności strażackiej momenty jak wręczenie odznaczeń, czy przyjęcie do ich grona, nowego pokolenia druhów i druhen. 

Finałem było natomiast przekazanie nowego wozu bojowego, który na chwilę obecna jest jednym z najnowocześniejszych pojazdów gaśniczych w powiecie gryfińskim oraz całym województwie. 

W swojej przemowie o nowym wozie mówił m.in. burmistrz Mieszkowic – Andrzej Salwa:

Jako gmina staramy się naszych druhów i druhny wyposażać
w nowoczesne środki ochrony przeciwpożarowej. Technologicznym szczytem i największą dumą naszej gminy jest nowy wóz bojowy, który dziś oficjalnie możemy wreszcie strażakom przekazać. 
Nowy wóz bojowy ma potężne możliwości, których użycie z pewnością nie raz i nie dwa uratuje zdrowie i życie ludzkie. Strażacy, niech ten pojazd będzie waszą chlubą. Niech się sprawuje jak najlepiej. Wszystkiego najlepszego w dniu waszego święta.

Galeria zdjęć: 75 lat OSP w Mieszkowicach. Link otwiera powiększoną wersję zdjęcia.

Osobiście życzymy powodzenia w przyszłych zmaganiach z zagrożeniami oraz tyle samo powrotów co wyjazdów.

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię