Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) dokonali kontroli na posesji w jednej z podkoszalińskich miejscowości, gdzie nieuczciwy przedsiębiorca prowadził nielegalną produkcję alkoholu Swoją linię produkcyjną umieścił w przydomowym garażu.
W trakcie operacji zabezpieczono 27 litrów alkoholu o nazwie „Duch Puszczy” oraz 270 litrów zacieru, używanego do jego wytwarzania. Ponadto, skonfiskowano sprzęt wykorzystywany do nielegalnej produkcji alkoholu, butelki, etykiety z nazwą „Duch Puszczy” oraz nakrętki do butelek. Cały zabezpieczony towar stanowi teraz kluczowy dowód w sprawie, która zostanie poddana analizie przez komórkę dochodzeniowo-śledczą Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego.
W trakcie działań, funkcjonariusze KAS otrzymali wsparcie ze strony Żandarmerii Wojskowej, co znacznie ułatwiło skuteczną realizację zadania.
Sankcje za nielegalną produkcję alkoholu
W przypadku wytwarzania alkoholu o znacznej wartości, sprawca może zostać ukarany grzywną, karą ograniczenia wolności, lub nawet karą pozbawienia wolności trwającą do dwóch lat. W przypadku uczynienia nielegalnej produkcji alkoholu źródłem stałego dochodu, kara może sięgnąć nawet trzech lat pozbawienia wolności.
KAS ostrzega przed spożywaniem alkoholu niewiadomego pochodzenia
KAS wyraźnie przestrzega przed zakupem i spożywaniem alkoholu pochodzącego z nielegalnych źródeł. Nielegalny alkohol stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia konsumentów. Laboratoria celne wielokrotnie potwierdzały wykorzystanie alkoholu technicznego, używanego między innymi do produkcji płynów do spryskiwaczy i podpałek do grilla, jako dodatku do nielegalnie oferowanego „bimbru” na czarnym rynku.
Działania KAS w tej sprawie są częścią szerszej strategii zwalczania nielegalnej produkcji alkoholu, mającej na celu ochronę społeczeństwa przed szkodliwymi konsekwencjami spożycia niebezpiecznych napojów alkoholowych. Warto podkreślić, że walka z nielegalnym rynkiem alkoholowym to nie tylko kwestia prawa, lecz także bezpieczeństwa publicznego.
Jeśli jesteś ofiarą przestępstwa, zgłoś się do Ośrodka Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem i skorzystaj z bezpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej oraz ze wsparcia materialnego.
Szczeciński Ośrodek Pomocy znajduje się przy ul. Energetyków 10. Kontakt pod numerem telefonu 663 606 609.
Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.
Polecamy także:
Powiat kamieński: Włamywał się do mieszkań, sklepów i lokali. Recydywista odpowie za swoje czyny
Komuniści mordowali robotników. 53. rocznica “Grudnia`70”