Niemcy: Nowe obostrzenia dla niezaszczepionych

0
Niemcy: Nowe obostrzenia dla niezaszczepionych

Niemcy to kolejny kraj, który zamierza wprowadzić rozróżnienie obywateli na zaszczepionych i niezaszczepionych. Ci pierwsi będą mogli bez problemu korzystać z przestrzeni publicznej, a drudzy – tylko w przypadku posiadania negatywnego testu lub po przebyciu choroby.

Na podobne kroki zdecydowały się wcześniej m.in. Włochy i Francja. Państwa te wprowadziły także obowiązkowe szczepienia dla niektórych grup zawodowych, w tym np. osób pracujących w służbie zdrowia.

Zobacz: Rządzący straszą czwartą falą. Czego możemy się spodziewać?

W połowie lipca Angela Merkel zapewniła, że  Niemczech nie będzie obowiązku szczepień, aczkolwiek są one pożądane i rząd ma zamiar je promować. Okazuje się jednak, że tej promocji trzeba pomóc, wprowadzając obostrzenia dla niezaszczepionych.

Najpóźniej do 23 sierpnia mają zacząć obowiązywać przepisy zakazujące wstępu do m.in. restauracji, hoteli, basenów, szpitali czy domów opieki dla osób niezaszczepionych, nieposiadających aktualnego negatywnego testu lub niebędących ozdrowieńcami. Na razie nie dotyczy to dzieci i młodzieży.

Jednocześnie zapowiedziano, że od 11 października nie będą już dostępne bezpłatne testy. Obywatele, którzy będą chcieli korzystać z przestrzeni publicznej będą postawieni przed wyborem – szczepienie albo każdorazowe wykonywanie odpłatnego testu. Przy czym test taki nie może być starszy niż 24 godziny w przypadku szybkiego testu antygenowego, a przypadku testu PCR – nie starszy niż 48 godzin.

Polecamy także:

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię