Nowe punkty szczepień przeciw COVID- 19 w Stargardzie

0

Starosta Stargardzki, Iwona Wiśniewska oraz prezydent Stargardu Rafał Zając, zadeklarowali gotowość do rozpoczęcia masowych szczepień w oparciu o dwa nowe punkty, planowane do otwarcia w obrębie Stargardu, z pełną deklaracją współpracy samorządu miejskiego i powiatowego w tym zakresie.

Nowe punkty szczepień przeciw COVID- 19 w Stargardzie

Na dzień 1 kwietnia br. suma wszystkich zaszczepionych osób w powiecie wynosi 12 tys. 134, z czego drugą dawką zaszczepiono 3 tys. 784 osoby na ogólną liczbę 96 tys. osób kwalifikowanych. Obecna liczba wykonywanych szczepień na terenie powiatu stargardzkiego waha się w granicach ok. 470- 480 dziennie. Po wstępnych analizach oszacowano, że utworzenie dwóch dodatkowych Punktów Szczepień Masowych pozwoli zwiększyć liczbę szczepień do 1500- 2000 dziennie.

Prezydent Rafał Zając zaproponował, żeby jeden z Punktów Szczepień Masowych został utworzony w Stargardzkim Centrum Kultury. To wygodne rozwiązanie dla mieszkańców zarówno naszego miasta, jak i całego powiatu. Starosta Wiśniewska proponuje, aby pierwszy z utworzonych Punktów Szczepień Masowych prowadzony był przez Samodzielny Publiczny Wielospecjalistyczny ZOZ w Stargardzie.

Wybór Stargardzkiego Centrum Kultury na pierwszy z punktów podyktowany jest lokalizacją w ścisłym centrum Stargardu, z dogodnym dojazdem i parkingiem. SCK ma dużą powierzchnię, dzięki czemu jednocześnie zaszczepionych może być więcej osób. Dodatkowo placówka znajduje się w pobliżu szpitala. Punkt Szczepień Masowych mógłby zostać utworzony na parterze budynku przy ul. J. Piłsudskiego 105. O wyposażenie – niezbędny sprzęt medyczny i techniczny – zadbają pracownicy SPWZOZ.

Drugi Punkt Szczepień Masowych

Drugi Punkt Szczepień Masowych prowadzony byłby przez NZOZ „Kmw- Centrum Zdrowia”, przy ul. Pierwszej Brygady 18 w Stargardzie. Rekomendując kolejną lokalizację, Starosta informuje o położeniu obiektu w bliskiej odległości od Centrum Przesiadkowego i dworca PKP.

Powiat Stargardzki deklaruje też, że jest gotowy w każdej chwili uruchomić mobilny punkt szczepień, który mógłby docierać do miejscowości oraz mieszkańców gmin powiatu, mających trudności z dotarciem do nowo otwartych, stacjonarnych punktów szczepień.

Według wytycznych przekazanych wojewodom przez resort zdrowia, do 11 kwietnia powinna być gotowa pełna lista utworzonych wspólnie z samorządami nowych punktów masowych szczepień. Szczepienia pierwszych pacjentów mają rozpocząć się w dniach 19- 25 kwietnia.

Źródło: Stargard

POLECAMY TAKŻE:

Pogłębiarka uwolniona od bombowej niespodzianki

Świnoujście: Kolejne inwestycje drogowe

Operacja wydobycia niewybuchu z dna Basenu Kaszubskiego

- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię