Operacja wydobycia niewybuchu z dna Basenu Kaszubskiego

0
Foto: pixabay.com

Nie przewiduje się utrudnień dla mieszkańców na lądzie, w związku z działaniami związanymi z podjęciem, holowaniem i neutralizacją niewybuchu bomby lotniczej z czasów II wojny światowej, z dna Basenu Kaszubskiego przy nabrzeżu Chorzowskim.

Operacja wydobycia niewybuchu z dna Basenu Kaszubskiego

We środę 7 kwietnia br. o godz. 12.00 rozpocznie się operacja wydobywania niewybuchu prowadzony przez Grupę Płetwonurków Minerów z 12. Dywizjonu Trałowców ze Świnoujścia

Po podniesieniu z dna przy pomocy pontonów wydobywczych,  niewybuch zostanie przeholowany na Przekop Mieleński w rejon neutralizacji. Od godz. 6.00 dnia 8 kwietnia br. (czwartek), rozpoczną się przygotowania do neutralizacji niewybuchu na Przekopie Mieleńskim.

Akcja koordynowana jest przez Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego, a rejony niebezpieczne na lądzie zabezpieczą patrole Policji i służbę ochrony Portu. Na akwenach działania zabezpieczają jednostki pływające Urzędu Morskiego w Szczecinie, Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, WOPR Szczecin.

Nie przewiduje się utrudnień dla mieszkańców na lądzie. Strefa bezpieczeństwa obejmuje teren Zespołu Morskich Portów  Szczecin – Świnoujście i nie zamieszkały teren między akwenami.

POLECAMY TAKŻE:

Świnoujście: Nowa Ordynator Oddziału Pediatrycznego oraz Oddziału Neonatologii

Czy dzieci wrócą do szkoły jeszcze przed wakacjami?

Sensacja EBL w Stargardzie. Spójnia pokonała Mistrza Polski

- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię